Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

12.06.2003 13:53

Біда з приквелом(“Зацькований” Вільяма Фрідкіна)

Олексій Першко

ЗАГНАНИЙ (ЗАЦЬКОВАНИЙ)/THE HUNTED (94’, США, 2003), сценаристи: Дейвід Ґріффітс, Пітер Ґріффітс, Арт Монтераселлі, режисер: Вільям Фрідкін, оператор: Калеб Дешанель, актори: Томмі Лі Джонс, Бенісіо Дель Торо, Конні Нілсен, Дженна Бойд.

Новий фільм свого часу досить міцного режисера Вільяма Фрідкіна (“Французький зв’язковий”, “Екзорцист”) “Загнаний” відверто розчаровує. З багатьох причин. І перша з цих причин – м’яко кажучи, вторинність сюжетної лінії. Сценаристи і режисер пропонують глядачеві чергову варіацію на тему, що одним з найкращих її екранних втілень був перший “Рембо” (1982, режисер Тед Котчеф). Отже, маємо чергову інтерпретацію історії вчителя та учня, яка поступово трансформується в історію про мисливця та його жертву.

Чудовий актор Бенісіо дель Торо грає бійця підрозділу спеціального призначення, котрий після операції в Косово, де він бачить як “звірі”-серби тисячами знищують “бідолашних” албанців, стає несповна розуму і починає вбивати безневинних людей. І тут глядач стикається з першим непорозумінням: чому герой дель Торо на ім’я Ааарон Холлем вирішує вбити саме цих людей? Сценаристи та режисер не докладають жодних зусиль, щоб підвести під вчинки персонажів хоч якесь психологійне підґрунтя. Але – далі більше. Для знешкодження Холлема викликається його колишній вчитель – Ел. Ті. Бонем (Томмі Лі Джонс), котрий, звичайно, блискуче впорається з завданням, хоча незрозуміло, завдяки чому. Адже герой Джонса стверджує, що він не вбив жодної людини. І тут виникає досить цинічне, але досить логічне запитання – а де ж, власне, він навчився цьому “мистецтву”? І навчився так, що протягом декількох років був інструктором елітного підрозділу військ Сполучених Штатів. За підручниками? Але менше з тим, адже подібних непорозумінь, недоробок і відвертих ляпів надто багато в цьому, з дозволу сказати, фільмові. Єдине, що досить добре зроблене в цьому опусі, так це сцени бійок рукопаш між двома героями, які, вочевидь, були поставлені справжніми професіоналами.

Але, повертаючись до сюжетної недолугости стрічки, напевно, її хоча б частково можна пояснити тим, що вона є приквелом ще неіснуючого трилера “Стрілець”/The Shooter за мотивами роману Стівена Пантера “Точка зіткнення”. Адже як можна знімати трилер із заздалегідь відомим усім кінцем? Автор однієї з рецензій на фільм написав, що цей фільм схожий на комп’ютерну гру, головні ролі в якій виконують першокласні актори (і дель Торо, і Джонс – володарі “Оскара”). Але, на жаль, стрічці не вистачає такої якости гри, як інтерактивність, і тому вона (стрічка) залишає глядача абсолютно індиферентним.

Також дивіться: Фотогалерею фільмуСтатті

Архів


Новости кино ukrfilm.com