Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

01.07.2003 18:32

Ловці забутої слави(“Ловець сновидінь” Лоренса Каздана)

Дмитро Десятерик

ЛОВЕЦЬ СНОВИДІНЬ/DREAMCATCHER (136’,США – Канада, 2003), сценаристи: Вільям Ґолдмен, Лоренс Каздан за романом Стівена Кінґа, режисер: Лоренс Каздан, оператор: Джон Сіл, актори: Томас Джейн, Морґан Фрімен, Джейсон Лі, Деміен Льюіс, Тімоті Оліфант, Том Сайзмор, Донні Волберґ.

Отже, наш любесенький Стівен Кінґ намагається повстати з напівмертвих. Принаймні, засобами кіна. Адже, чим далі до минулого відходять 1980-ті, вельми успішні для плодючого виробника жахів, тим менше уваги звертають на Кінґа кінематографісти. Немає екранізацій – немає грошей, визнання, відгуків преси та багатьох інших приємних речей. Кінґ, як наполегливий підприємець, з цим змиритися аж ніяк не може.

Повернення відбулося у фільмі “Ловець сновидінь”, зробленому Лоренсом Казданом, причому з досить відомими і непоганими акторами – Морґаном Фріменом, Джейсоном Лі, Томом Сайзмором. Рекламні ролики виглядали вельми привабливо. Але що ж пропонує новий кінґівський кіновитвір?

Виявляється, нічого нового.

Четверо друзів дитинства вирушають на зимовий відпочинок до якоїсь глухої закутини. Вони, ці друзі, за сумісництвом іще й телепати. А навчив їх усіляким паранормальним штукам один дивакуватий, божевільний хлопчисько, котрого вони в дитинстві врятували від хуліґанів. Минає багато років, і ось четвірка потрапляє в халепу: виявляється, їхня зимова оаза розташована в самому епіцентрі десанту... чужопланетян. Звичайно, що і ті потвори – вельми огидні, з шелепами і бридкими хвостами, і спецзагін армії США, що прибув, аби їх знищити, не знає жалю. Йде війна на винищення. Причому чужопланетяни мають здібності розповсюджуватися і шляхом відкладення яєць, і через інфікування людського тіла, і взагалі у вигляді якоїсь червоної плісняви. Тому командир загону, що його грає суворий Морґан Фрімен, хоче перестріляти взагалі всіх мешканців містечка. І, врешті-решт, сам стає жертвою власного фанатизму.

У нерівному двобої з потворами двоє з друзів гинуть, ще в одного вселяється ота гидота, і лише останній з них дає загарбникам гідну відсіч. Насамкінець з’ясовується, що й той божевільний хлопчисько – теж прибулець, але хороший.

Згідно з усіма канонами жанру, наші перемагають.

Втім, все те видовище виглядає вельми застарілим. Спецефекти зараз розроблені набагато цікавіші, та й казок про нехороших зубатих прибульців уже було стільки, що вигадати щось нове тут просто неможливо. Каздан і Кінґ нічого і не вигадують. Вони просто старанно пережовують усі штампи фантастичного горору, сподіваючись, що проскочить і таке.

Воно, звичайно, проскочить. Утім, кому воно, за великим рахунком, потрібне?

Хіба що нам, прибульцям. Приємно, все ж таки, на себе подивитися. Та все одно ми вас захопимо.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com