Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

15.11.2002 19:41

“Українське ігрове кіно 1990-х”

Каталог “Українське ігрове кіно 90-х (Альбом компакт-дисків)” видано за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Цей проект виконувався упродовж 2000 – 2002 років колективом авторів, до якого входили працівники Спілки кінематографістів України та Національного центру Олександра Довженка. Керував роботою кінознавець і кінокритик Сергій Тримбач, що він обіймає посаду заступника генерального директора Національного центру Олександра Довженка, а також є автором KINO-KOЛА від його першого числа.

Кілька слів про Національний центр Олександра Довженка. Він існує з 1996 року. Це, власне, український архів ігрових фільмів. (Доти подібного в нас не було: неґативи українських ігрових стрічок, з яких друкуються фільмокопії для демонстрації, за часів СРСР відсилалися на зберігання до Росії). Від січня 2000 року Центр Довженка об’єднано з колишньою Київською кінокопіювальною фабрикою, що донедавна була однією з найпотужніших у Європі. Її технологійну базу збережено, нині тут обробляється й тиражується більшість кінострічок, продукованих в Україні. Ну, а одним з головних завдань Центру є збирання та збереження фільмових матеріалів і фільмокопій, що належать до національної кіноспадщини, обробка, систематизація й поширення інформації про українську екранну культуру.

Як зазначено в прес-релізові, підготованому Центром Довженка, власне, CD-каталог і є результатом такої роботи. Це перше подібне видання у практиці вітчизняної екранної культури. Тут можна знайти інформацію про 259 фільмів, про 465 персоналій, про кіноустанови, кіновидання й кінофестивалі. Також до каталогу вміщено бібліографію і велику кількість світлин та рухомі фраґменти з 61 фільму. Всі тексти подані українською й англійською мовами.

Особливістю програмної реалізації CD-альбому є його здатність до прямого перенесення в середовище веб-сторінок інтернет-провайдера за технологією Web Hosting. Для користування альбомом немає потреби в його інсталяції, потрібні лишень стандартні програми, що входять до складу операційної системи Windows.

У процесі реалізації проекту створено приступний для масового користування масив інформації. Також вона поширюватиметься в середовищі архівістів.

Редакція KINO-KOЛА вже вповні змогла поцінувати інформаційну унікальність і насиченість CD-каталогу “Українське ігрове кіно 90-х”, що надзвичайно придався під час роботи над Національним кінопорталом kinokolo.ua.

Наступні подібні проекти того самого авторського колективу оглядатимуть українське кіно 1950–60-х та 1970–80-х років...

Red.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com