Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

25.10.2003 11:59

„Давня леґенда” Єжи Гоффмана(Фільм відкриття МКФ "Молодість")

КК

Початок церемонії офіційного відкриття 33 Київського міжнародного кінофестивалю „Молодість” призначено на 18 годину 25 жовтня. Після протокольних урочистостей, коли представлять організаторів і журі, а також віншуватимуть Софі Лорен, на сцену столичного палацу „Україна” вийде знімальна група картини „ДАВНЯ ЛЕҐЕНДА – коли сонце було богом”/STARA BAŚŃ – kiedy słońce było bogiem.

Уже вдруге „Молодість” відкривається фільмом польського режисера Єжи Гоффмана. Того самого, що він свого часу екранізував романи Генріка Сенкевича, присвячені польській історії, – „Пан Володийовський” і „Потоп”. Власне, екранна інтерпретація відомої романної трилогії Сенкевича завершилась „Вогнем і мечем”. Саме цим фільмом і відкрилася „Молодість” 1999-го.

У „Давній леґенді” знову одну з головних ролей виконує провідний український актор Богдан Ступка (до речі, Президент фестивалю „Молодість”). У картині „Вогнем і мечем” він утілював образ Богдана Хмельницького. Тепер на екрані дещо інші історичні часи. Власне, йдеться про польську праісторію. Сценарій фільму ґрунтується на повісті письменника Йозефа Іґнацеґо Крашевського. Ступка грає князя Попеля. Серед виконавців фільму подибуються й інші актори, пам’ятні за „Вогнем і мечем”: Міхал Жебровський (грав тоді Скшетуського), Даніель Ольбрихський (зображав татарського хана), а також Мацей Козловський – він колоритно постав був у ролі звитяжного Кривоноса.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com