Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

20.04.2004 16:40

Катрін Деньов – belle de toujour

Ігор Левенштейн

Відомий московський кінознавець Андрій Плахов випустив нову книжку «Катрин Денев. От «Шербурских зонтиков» до «8 женщин». Книжка вийшла у вінницькому видавництві “Глобус-пресс” у серії «Студія 1+1» за активної участи телеканалу «1+1» й особисто Олександра Роднянського. І на цьому українська присутність у виданні не закінчується, враховуючи, що сам Андрій Плахов свого часу приїхав до Москви зі Львова, першовідкривач Деньов Роже Вадім (Плємянніков) мав житомирське коріння, а вести мову про фільм “Схід-Захід” просто тривіальність.

Це вже друге звернення Андрія Плахова (рік народження – 1950) до особистости та творчости французької зірки. П'ятнадцять років тому він присвятив їй книжку «Катрин Денев. Девять сюжетов из жизни актрисы». За час, який минув, по-перше, в творчій біографії акторки відбулося багато цікавого, а по-друге, автор отримав можливість особисто поспілкуватися з героїнею, що дозволило йому поточнити та переглянути деякі підходи до матеріалу.

При створенні книжки про кінозірку дуже важливо структурувати матеріал, щоб не звести його до переліку ролей і життьових катаклізмів. Андрій Плахов блискуче розв’язав це завдання. Він дотепно вибудовує одинадцять частин своєї розповіді відповідно до тем, обставин і осіб, які визначають долю Катрін Деньов на різних етапах її життя. І забезпечує їх влучними заголовками на кшталт: «Пігмаліон з Житомира. Чеснота без вад» (ключовий персонаж – Роже Вадім), чи «Денні сни красуні. Іспанський чобіток» (зрозуміло, Бунюель), чи «Римські канікули. Штурм Бастилії» (звичайно ж, Мастроянні). Відбір тем, фільмів і персоналій, поза сумнівом, авторський, але їхня відповідність реальности цілковито коректна. Понад те, Плахов подає творчі та біографійні факти життя Катрін Деньов на конкретному культурному та політичному тлі, виявляючи разом з визнаним професіоналізмом кінознавця широку ерудицію європейського інтелектуала совєцького гарту. Текст супроводжує повна фільмографія Деньов з 1957 року на 99 назв і покажчик прізвищ, де представлено близько 600 імен. Практично кожному з фільмів, навіть найневдалішим і прохідним, надана авторська увага. А найдопитливішим читачам буде цікаво довідатися, зокрема, що свідком на весіллі Деньов з Девідом Бейлі був Мік Джаґґер, і що акторка досконало володіє англійською й італійською мовами.

Завдання автора книжки ускладнювалося тим, що Катрін Деньов, з одного боку, має величезний послужний список, а з іншого – принципово ніколи не пускає сторонніх до свого особистого життя. Крім загальновідомих фактів – сестра Франзуаза Дорлеак загинула в автокатастрофі, син Крістіан від Роже Вадіма, короткий шлюб з фотографом Девідом Бейлі, донька К’яра від Марчелло Мастроянні – нічого пікантного та смаленого. А чи було щось з Джонні Голлідеєм, Франсуа Трюффо, Жераром Депардьє, Сержем Ґензбуром – не наша справа. Катрін Деньов – кінодіва такого ранґу, що вона не залежить від уваги преси і прихильности режисерів. І ніколи не залежала, що й підкреслює Плахов.

Деньов – багаторічна владуща королева європейського екрана. Вона – повноправна спадкоємиця слави Ґрети Ґарбо і Ґрейс Келлі в світі, Мішель Морґан і Даніель Дар’є – в рідній Франції. Вона втілює зв'язок кінематографічних епох: знімалася в Бунюеля, Демі й Трюффо, сьогодні працює з фон Триром, Варньє та Озоном. Її стабільно супроводжує успіх понад сорок років. Хоча ще живі та здорові такі велети, як Софія Лорен, Маріна Владі, Елізабет Тейлор, але їхня творча активність практично зійшла нанівець, а Катрін Деньов і сьогодні – запотребована діяльна прима. Причини такої стабільности в розумі, характері та самодисципліні. Донька паризьких акторів не закінчувала жодних професійних навчальних закладів, але хороші гени, природний смак і здатність навчатися дозволили їй пройти відмінну школу в найкращих майстрів світового кіна й дістати максимум досвіду. А також гідно подолати ті серйозні випробування, що їй судилися. Не переймаючися театром, телебаченням, радіо, модельним бізнесом, політикою та іншими речами, що вони відволікають кінозірок від головної справи, вона стабільно дарує публіці все нові й нові блискучі роботи. І публіка відповідає їй своєю непроминальною любов'ю, що дістає відбиток також і в таких книжках, як книжка Андрія Плахова, багаторічного захопленого прихильника краси й таланту Катрін Деньов.

Талант Деньов, різнопланової акторки, котра зблиснула в ролях найрізноманітніших жанрів, об'єктивно відбитий на кілометрах целулоїду. Що ж до краси, де все залежить від смаку, хотілося б внести маленький нюанс до образу холодної та стриманої блондинки, якою завжди вважали Катрін Деньов. Чимало років тому було проведене опитування знавців з метою виявити найкрасивішу кіноактрису світу. За сукупністю балів у різних номінаціях перемогла Ромі Шнайдер, а Катрін Деньов була першою в номінації «Найкраще волосся». Відомо, що в традиціях багатьох народів саме волосся вважається найбільш сексуально привабливою частиною жіночого організму (звідси – вимога його прикривати на людях). Ось таке.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com