Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

04.10.2004 13:34

Цікаві – „Кіно: інформація, коментарі”

Володимир Войтенко, головний редактор

Наприкінці вересня на 40 сторінках формату А-5 накладом 200 примірників вийшло перше число „нового інформаційно-аналітичного видання” Національної спілки кінематографістів України (НСКУ) – „Кіно: інформація, коментарі”.

Видання справді інформативне і надзвичайно цікаве таким собі діалогом різних матеріалів.

Інформація – про вітчизняні кіноподії, про участь та нагороди українських фільмів на різних фестивалях, про державні нагороди та звання, що ними відзначені українські кінематографісти до свого професійного свята, яке офіційно відзначається другою суботою вересня, про державний конкурс кінопроектів тощо.

Але наразі про згаданий непрямий діалог окремих публікацій... Видання відкривається „офіційними вітаннями” з Днем українського кіна та 110-ою річницею від дня народження Олександра Довженка. Вітають кінематографістів Президент України Леонід Кучма (2 сторінка) та Прем’єр-міністр України Віктор Янукович (3 сторінка). Президент, зокрема, виказує впевненість: „Переконаний, що наш кінематограф прийде до свого ренесансу і подарує Україні й світові нові яскраві роботи”. Прем’єр-міністр, що він зараз є одним із двох реальних претендентів на президентську посаду, навпаки, далекий від упевнености: „Сподіваюся на подальший творчий поступ і розквіт українського кінематографа”.

Своєю чергою, на 6-ій сторінці у статті, що називається „Більш суттєво думати і дбати про майбутнє”, перший заступник Голови НСКУ сценарист Владлен Кузнєцов пише: „Ми прекрасно знаємо, в якому непростому (навіть ганебному) становищі давно вже опинився національний кінематограф у всіх своїх головних чинниках (кіномистецтво – кіновиробництво – кінопрокат). Всі ми також дуже добре бачимо, що державні рішення, які приймаються у кіногалузі, часто-густо мають невиважений, непоміркований, незацікавлений (або дуже зацікавлений не на користь кіно!) характер.” А на 8-ій сторінці пан Кузнєцов також констатує „безпорадне (якщо не негативне) ставлення влади до кіно”...

Далі, на сторінці 12, у видрукуваному Рішенні ХІ Пленуму правління НСКУ, що відбувся 7 липня 2004 року, говориться: „Дається взнаки відсутність державного протекціонізму з боку всіх трьох гілок влади: законодавчої, виконавчої, президентської. Прийняті закони не працюють, дручення Президента не виконуються, а прийняття нових законів та указів бюрократично гальмується. Вже загублено назавжди багато часу, коли треба було модернізувати фактори, що впливають на кінопроцес...”.

Ось такий „діалог”. Протягом наступних місяців KINO-KOЛО (і портал, і часопис) докладе зусиль, щоб змінити його характер. Ми звернемося до основних кандидатів у президенти країни з конкретними питаннями про їхню участь у долі українського кіна. Не переконані, як Леонід Кучма, але сподіваємося, як Віктор Янукович, отримати не менш конкретні відповіді...Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com