Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

20.05.2005 17:14

Війни forever(“Зоряні війни” Джорджа Лукаса)

Олег Рой

"Зоряні війни. Епізод III – Помста ситхів"/Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, США, 140’); сценарист і режисер: Джордж Лукас, актори: Юен Макґреґор, Гайден Крістенсен, Наталі Портмен, Іен Макдаєрмід, Семюел Л. Джексон, Крістофер Лі. Український дистриб'ютор фільму: "Геміні".

Те, що це врешті-решт завершилося, справді вельми тішить. Може, саме тому останній фільм у циклі бачиться на загальному тлі майже блискучим у прямому сенсі слова. Тут і справді все виблискує, вибухає феєрверками й розважає екстраваґантністю маскарадних костюмів. Святковий настрій не полишає до фінальних титрів, хоча ближче до завершення балу все ж трохи стомлюєшся. Відбувається щось схоже на пересичення – і потребуєш невеличкого антракту з бутербродами.

Зізнаюся: ніколи не був прихильником бренду „Зоряні війни”. Ризикую накликати на себе приступ загальної ненависти, але повністю поділяю обережність продюсерів першого (чи четвертого) фільму з циклу, які побоювалися випускати ту дивовижу в прокат. І були вельми вдячні Лукасові, коли той дозволив себе вмовити бодай перетворити головних персонажів стрічки із жаб (як було плановано) на людей, відчути харизму котрих мільйонам пересічних громадян якось простіше. Тож я перейнявся виключно тією частиною, у котрій зло, може, й не тріумфально, але красиво так перемагає, а добро сумовито вдивляється у кривавий захід сонця й сушить весла. Саме вона стартонула у світовому прокаті останнього четверга, за добу встигла зібрати 16 мільйонів баксів і переконливо розповіла про те, чому вродливий юнак здатен перетворитися на зловісного негідника у страхітливій масці.

Хоча спочатку ніщо й не передвіщало таких кардинальних метаморфоз. Юний Анакін Скайвокер непевно зображав пристрасть до принцеси Падме (через рівень акторських здібностей Гейдена Крістенсена та Наталі Портмен їхнє почуття на екрані бачиться мало не коханням із примусу). Монументи самим собі, Обі-Ван Кенобі та Йода, не втомлювалися милуватися ними збоку, а глядач тим часом захоплено споглядав індустріально-фентезійні пейзажі виробництва Industrial Light & Magic. Суцільну ідилію для всіх, як і завше, зіпсували політики з їхньою брудною методою інтриґ, залякувань та улещень. Стрічка раптово набула темних забарвлення та динаміки, і розпочався поділ однієї далекої Галактики з фатальними для скавтського руху джедаїв наслідками.

Лукас зовсім не загравав із публікою, коли обіцяв епізодом третім до смерти налякати вихованців дитсадків. Деякими своїми натуралізмами стрічка впритул наблизилася до рейтинґу R, і ті моменти, до речі, в ній найкращі, чи, мо’, найживіші. Власне, дивуватися тому не доводиться. Адже ті, хто виріс на „Зоряних війнах”, з огляду на свої літа, зараз готові не лише до цукрових півників на патичку, а й до вирішення серйозних, нехай і побутових проблем. Тож ложкою дьогтю в бочці меду у вигляді трансформації позитиву в неґатив без фінального вирішення проблеми вони перейматимуться недовго. Бо пам’ятають, що після епізоду третього настане епізод четвертий, який становище якось виправить. Та для мене фінал „Помсти ситхів” є остаточним і оскарженню не підлягає. Дарт Вейдер forever...Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com