Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

03.04.2003 13:25

Статус Емінема (“Ейт Майл” Кертіса Генсона)

Станіслава Беретова

ЕЙТ МАЙЛ (8 МИЛЯ)/8 MILE (110’, США, 2002), сценарист: Скотт Сілвер, режисер: Кертіс Генсон, оператор: Родріґо Прієто, актори: Маршалл Метерс (Емінем), Кім Бейсінґгер, Бріттені Мерфі, Мікай Файфер.

Життя – це боротьба. Боротьба зі світом, із обставинами і, нарешті, з самим собою. І якщо бажаєш перемогти, треба починати зсередини. “Світ належить сильнішим” – ця максима лежить в основі історії Кертіса Генсона.

Своєю назвою стрічка завдячує реальній вулиці Детройта 8 Mile Road. Це – свого роду кордон між “заможним” містом та його “злиденними околицями”, і перетнути її для декого рівноцінно до хрестоматійного “переходу Рубікону”, за яким нема вороття.

Публіка, втомлена пошесною модою поп-зірок гратися у велике кіно, цього разу отримала нагоду подивитися насправді професійний, цілком адекватний кінопродукт. “8 миля” – це справжній фільм, така собі соціальна драма з непоганим сценарієм, вмілою режисурою та “реалістичними” акторськими роботами. Звичайно, всі очікували на кінодебют “зірки репа №1” Емінема: шанувальники співака – із нетерпінням, а злостиві – з неменшою готовістю злостиво потішитися з його фіаско.

Однак фільм не виправдав очікувань не тих, не тих: замість “оди на честь Емінема”, або ж, навпаки, чергової слабенької промоушн-акції у форматі кіна глядачі отримали непоганий, однак досить пересічний опус “з життя робочої американської молоді Детройта зразка 1995 року”.

Сюжет фільму важко назвати складним чи зарозумілим. Це чергова екранізація/адаптація старої, але й досі популярної формули успіху, що її ще називають “американською мрією”. Бо ж Америка – країна необмежених можливостей, де кожен має шанс стати зіркою.

А хто як не Емінем – “хлопчик незвідси” – може найкраще підтвердити життєздатність цієї теорії? Історія про талановитого, але бідного юнака, який починав з нуля, – стара як світ. Змінюються декорації, часи та персонажі, але суть лишається. Кожному приємно вірити у рівні можливості.

Режисером стрічки виступив не хтось, а відомий у Голлівуді “тато Карло” з виробництва зірок Кертіс Генсон, згадати хоча б його “Таємниці Лос-Анджелеса”, що дали поштовх кар’єрі Рассела Кроу та закріпили зоряний статус Кевіна Спейсі.

“8 миля” демонструє темний бік “американського раю”, де важка щоденна праця на заводі чергується з жорстокими бійками та “альтернативними” вечірками, фінальним акордом яких може слугувати пожежа, бо стало чомусь нудно; де за норму (яка там екзотика) є секс у цехах серед металевих конструкцій; де замість будинку маєш трейлер, а замість родини – матір-п’яничку та маленьку залякану сестру; де твої друзі – “класичні лузери”, котрі в цьому житті здатні хіба що відстрелити собі статеві органи, а нагорі цього світу – “успішні ніґґери”, що знущаються з тебе, бо ти білий, – ось таким є “зворотний бік місяця” найщасливішої та найдемократичнішої країни світу.

Важко не погодитися з думкою, що головним у цьому фільмові є не сюжет чи режисер, головним є Емінем, задля якого і було знято цей “кіношедевр”. А Емінем – це, по-перше, музика. Тому іноді стрічка перетворюється на тотальний музичний кліп, де дія є лише продовженням пісні. Ритм, на якому побудовано реп, поступово захоплює і тих глядачів, які зовсім далекі від цього музичного напрямку.

У світлі останнього Оскарівського шоу, де, як відомо, пісня Емінема отримала приз як “найкраща пісня до фільму”, можна стверджувати, що статус Емінема визнано “на найвищому рівні”.

Взагалі сучасний кінематограф перетворюється на подеколи абсурдний, подеколи смішний балаган, де відсутні правила та знищено закони. Де будь-хто з камерою в руках може назвати себе режисером, а непрофесійні актори без зусиль затьмарюють загальновизнаних метрів. Ось таке кіно нового часу...Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com