Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Крамниця



Новини

Статті


Кіноклуби

31.03.2004 18:27

Фестиваль документального та науково-популярного кіна “КІНОЛІТОПИС-2004”

Від 1 до 3 квітня в київському Домі кіна проходитиме III Всеукраїнський (Міжнародний) фестиваль документального і науково-популярного кіна “КІНОЛІТОПИС-2004”.

На сьогодні “КІНОЛІТОПИС” – єдиний в Україні фестиваль неігрового кіна. Його мета – об`єднати на мистецькому форумі найкращі документальні фільми вітчизняних та закордонних кінематографістів, що пропонують ідеї гуманізму, взаємовплив різних культур світу та збагачення духовних цінностей людства.

Кінофестиваль має постійне гасло – “Місто і особистість", отже, його конкурсну програму складають документальні фільми про будь-яке місто світу, а також відомих та непересічних його мешканців. Завдання кінофестивалю – активне сприяння професійному партнерству між Україною та світовими кінодержавами в галузі кінодокументалістики, як найвпливовішого сучасного мистецького засобу, спрямованого на взаєморозуміння різних традицій, культур, світоглядів і пізнання найкращих шарів духового світу людини. Громадська організація “ЛІТОПИС” як ініціатор проекту кінофестивалю вважає, що фестиваль “КІНОЛІТОПИС-2004”, підніме престиж і роль документального кінематографа, як важливого чинника в суспільному житті країн світу та сприятиме взаєморозумінню між людьми та націями.

2004 року, вперше за три роки існування «КІНОЛІТОПИСУ», до конкурсної програми були включені документальні стрічки чужоземного виробництва з країн Західної та Центральної Європи, Прибалтики, та з Росії. Для фестивального перегляду оргкомітетом відібрано 52 фільми, загальний хронометраж яких склав понад 30 годин. Окрім конкурсної та позаконкурсної програм, урочистих церемоній відкриття, закриття та нагородження, у рамцях фестивалю буде представлена виставка відомого українського художника-ювеліра, майстра емалі Леоніда Косигіна "Мистецтво, народжене вогнем", та фотовиставка переможця «КІНОЛІТОПИСУ» минулого року кінооператора Володимира Піки.

ГОСТІ ФЕСТИВАЛЮ

Малґожата Потоцька, кінорежисер (Польща), Дебора Бенаттар, аташе з питань співробітництва в авдіо-візуальній сфері Посольства Франції в Україні, Жоанна Шекрун, голова Міжнародної Спілки творчих виявів “HOMO SYMBOLICUS” (Франція), Ролан Сергієнко, кінорежисер (Росія, Москва), Йосип Трахтенґерц, кінорежисер (Росія, Санкт-Пєтєрбурґ).

ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ

Голова журі – кінодраматург Микола Шудря, члени журі – директор департаменту кіна Мінкультури України Микола Мазяр, кінооператор Володимир Піка, редактор студїї “Укркінохроніка” Олена Завгородня, директор студії “Воєнфільм” Олександр Тереверко, кінооператор Василь Кордун, кінокритик Валентина Слободян, помічник Генерального конструктора Валентин Брагілевський.

ПРИЗИ КІНОФЕСТИВАЛЮ:

I премія. "ҐРАН–ПРІ "ЗОЛОТИЙ КАДР” за найкращий фільм фестивалю (автор статуетки "ЗОЛОТИЙ КАДР" – художник Юрій Потапов).

II премія. "КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ" (на рівних правах)

III премія. "За найкращу студентську роботу творчого вузу”

ДИПЛОМИ ТА НОМІНАЦІЇ “КІНОЛІТОПИСУ-2004”

Диплом журі кінофестивалю, Диплом за найкращий фільм у номінації "Ретро і сучасність”, Диплом за найкращий фільм у номінації "Наука, культура, мистецтво", Диплом за найкращий фільм у номінації "Місто і особистість”, Диплом за найкращий фільм у номінації "Влада і політика", Диплом оргкомітету фестивалю „За особистий внесок у розвиток українського документального кінематографа”, Диплом за найкращий фільм у номінації "Продюсерська робота”, Диплом глядацького журі, Диплом “За ориґінальну тему в документальному кіні”.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

1 квітня

10-00

“Сповідь перед вчителем” (режисер Р. Сергієнко, оператор О. Радинський, студія "Отечество", Росія, і "Укркінохроніка", Україна)

“Зоряний час Либіді” (режисер І. Родаченко, оператор О. Писанко, сценарист А. Топачевський, студія "Укркінохроніка", Україна)

"Врубель у Києві", режисер Л. Михалевич, оператор Ф. Гілевич, студія "Кінематека", Україна)

“Леґенда” (режисер В. Маляренко, оператор В. Кокошко, студія "Кінограф", Україна)

“Кольори часу” (режисер Г. Шкляревський ,оператор І. Недужко, сценарист В. Кузнєцов, студія "Укркінохроніка", Україна)

“Коні” (режисер Г. Давиденко, оператор О. Бєліков)

“Чорний ящик Скнилова” (студія "Воєнфільм")

14-00 – 15-00

Програма студій Санкт-Пєтєрбурґа (Росія)

18-30

Урочиста церемонія відкриття фестивалю

19-30

“З історії Каннського кінофестивалю” (Франція)

“Старі люди” (режисери і сценаристи В. Васянович, М. Васянович, оператор І. Сауткін, студія "Кінематика", Україна)

“Охоронець минулого часу” (режисер М. Потоцька, Польща)

“Оскар Немейєр, архітектор ХХ століття"

2 квітня

10-00

"Как белый камень в глубине колодца. Анна Ахматова” (режисер і оператор М. Мамедов, студія "Контакт", Україна)

"Великий лицедій М. Ф. Яковченко” (режисер С. Ільїнська, оператор І. Іванов, студія "Контакт”, Україна)

"Катерина Білокур” (режисер О. Самолевська, оператор В. Кукоренчук, М.Лєбєдєв, С. Зіновьєва, студія “Кінематографіст”, Україна)

"У павутинні страху” (режисер В. Хмельницький, оператор М. Радовський, сценарист В. Кузнєцов, студія "Контакт", Україна)

"Довга дорога додому" (режисер О. Кочкіна, Студія документальних програм телеканалу "Інтер", Україна)

13-00 – 14-10

Програма студій Санкт-Пєтєрбурґа (Росія)

15-00

"Над дахами Парижа” (режисер Олів’є Лассю, Франція)

"Роял де Люкс, повернення з Китаю” (режисер Доменік Делю, Франція)

"Прага, яка надихає...” (режисер і оператор Ярослав Брабець, Чехія)

"Бобрикданс" (режисер Даґмара Джаґза, Польща)

"Злодій – Гава” (режисер Моніка Ґорська, Польща)

“Голос Людмили” (режисер Ґуннар Берґдал, оператор Андерс Боман, Швеція – Україна)

“Співачка” (режисер А. Сирих, оператор В. Шувалов, сценарист А. Сирих, Б. Гандрос, Україна)

3 квітня

10-00

"Світло у твоєму вікні" (режисер В. Єрмоленко, оператор О. Писанко, В. Ярощук, І. Сауткін, сценарист І. Андросова студія "Укркінохроніка", Україна)

"Гамлет з геппі-ендом" (режисер і оператор О. Коваль, сценарист О. Москаленко, студія "Укркінохроніка", Україна)

"Шлях до зцілення" (режисер С. Шаповалова, оператор В. Гришков, сценарист О. Завгородня, студія "Укркінохроніка", Україна)

"Як ще були ми козаками” (режисер Р. Плахов-Модестов, оператор А. Сауткін, О. Гаврилов, сценарист Г. Чміль, студія "Кінематека", Україна)

"Вічний хрест" (режисер Ю. Терещенко, оператор А. Химич, сценарист С. Тримбач, студія “Кінематика”)

"Саша Путря" (режисер М. Бурнос, оператор А. Сауткін, студія "Кінематика")

Програма творчих вузів

"Будемо жити! Знай наших" (автор В. Талашко).

"Лист батькам" (режисер К. Некрасова, оператор К. Амброзьєва)

"Бий барабан!” (режисер О. Галайчук, оператор В. Вашкулат)

"Ніс" (режисер О. Алілова, оператор А. Гагманов)

"Щастя" (режисер О. Новицька, оператор О. Коваленко)

"ТБР 18. Монолог" (режисер І. Дернова)

15-00

Програма кінематографістів Санкт-Пєтєрбурґу

Конкурсна та позаконкурсна програма

16-00

Прес-конференція

17-00

Урочиста церемонія закриття фестивалю та нагородження переможців

kinokolo.ua



RSS

Кіноклуби

Архів


Новости кино ukrfilm.com