Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

Крамниця

Социальная сеть Ронин
...а тим часом Засєєв-Руденко невтомно фільмує...
Перейти до сторінки 1, 2  далі

Нова тема   Відповісти    форум kinokolo.ua -> Зйомки
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Voytenko
Адміністратор форуму

Повідомлення: 23

ПовідомленняНаписане: 20.04.2006 15:33:21    Тема повідомлення: ...а тим часом Засєєв-Руденко невтомно фільмує... Відповісти цитуючи

...самотньо-порожній форум "зйомки" з анонсом "фільмується українське кіно" сумує за дискусією про творчість видатного українського режисера Миколи Засєєва-Руденка... видатний він вже хоча б тому, що є одним з найактивніших українських фільмарів... а зараз якраз екранізує за державний кошт "Запорожця за Дунаєм"...

...цікаво, хто і що знає про фільми пана Засєєва-Руденка, а чи просто Засєєва, а чи просто Руденка?..

...цікавлять, власне, безпосередні враження про його творчість, а також версії, де криється секрет так званого "режисерського успіху" - принаймні, як п.Засєєву-Руденку вдається отримувати держ.фінансування, за які чесноти..?

Догори
Переглянути профіль Відіслати приватне повідомлення
YellowRiver

Повідомлення: 61

ПовідомленняНаписане: 20.04.2006 20:18:21    Тема повідомлення: Re: ...а тим часом Засєєв-Руденко невтомно фільмує... Відповісти цитуючи

Voytenko написав:

...цікавлять версії, де криється секрет так званого "режисерського успіху" - принаймні, як п.Засєєву-Руденку вдається отримувати держ.фінансування, за які чесноти..?

...за шароварщину! :0)
Крутий

Voytenko
Адміністратор форуму

ПовідомленняНаписане: 21.04.2006 10:01:00    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

...можливо, й шароварщина... але, в такому разі, цікаво, а що ж означає це слово, це поняття - "шароварщина"?.. гадаю, не мається ж на увазі кіно про часи Запорозької Січі, про козаків, що шаровари носили...

...скажімо, "Молитва за гетьмана Мазепу" Юрія Іллєнка, як би до неї не ставитись, навряд чи це "шароварщина"...

...до речі, було б непогано - гуртом скласти список "шароварщини" всіх українських кіночасів... надсилайте свої варіанти списку...

Догори
Alex Machen

Повідомлення: 71

ПовідомленняНаписане: 21.04.2006 10:40:42    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

для мене шароварність - антонім автентичності
інколи, звичайно, таким словом розкидуються, а інколи воно буває як ніколи доречним
якщо конкретніше, шароварність, це совєецьке зображення українскості: всілякі-там червоні шаровари, прикоцані віночки, українська мова харковського правопису і т.п.
Догори
Переглянути профіль Відіслати приватне повідомлення Відіслати email
Voytenko
Адміністратор форуму

ПовідомленняНаписане: 21.04.2006 11:17:50    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

...а фільм Олеся Саніна "Мамай", у такому випадку, це "шароварщина" чи ні?..

Alex Machen'у:
...очевидно, що таке визначення ("шароварщина") вимагає певних критеріїв, щоб вживати його доречно... адже і шаровари і віночки в одному фільмі виглядають справді як прикоцані, а в іншому - як одежа і прикраса...

...от Ви до ознак "шароварщини" зараховуєте українську мову так званого харківського правопису... ...але ж цей правопис якраз, по суті та й за логікою, не є "шароварним", бо є єдиним за всю українську історію правописом (що його, виходячи з наукових засад і компромісів, узгодили мовознавці з усіх українських земель і не тільки) поза ідеологічними чинниками... (до речі й KINO-KOЛО дотримується певних правописних норм "харківського правопису") ...а вже на початку 1930-х той правопис, як і багатьох мовників-учених, було репресовано... і правопис, і вчених компартійні мовознавці назвали українськими буржуазними... після чого почали витворювати український радянський правопис... суть цих змін у багатьох пунктах проста - ближче до певних норм російської мови...

Догори
Alex Machen

ПовідомленняНаписане: 21.04.2006 11:26:55    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

я можу сказати лише за себе, для мене мамай - не шароварщина, молитва зе мазепу - не щаповарщина, хоч її і назвичайно важко дивитися (а сердюк взагалі супер Усміхаюся). шароварщина - мультики про козаків
щодо правопису ви мене справедливо поправили, я трохи не те хотів сказати, я мав на увазі ту укр мову, якою її робили, поступово виводячі з ужитку слова, які комусь не подобалися (як взагалі, слова можуть бути націоналістичними?)
Догори
YellowRiver

Повідомлення: 61

ПовідомленняНаписане: 21.04.2006 12:06:19    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Як писав Олександр Петрович Довженко в "Україні в огні" : "У нас від нації залишилося тільки "ніціональний"(цитата не дослівна, але сенс один і той же). Тобто всі оці вишиванки, оселедці, шаровари...Про сьогодення можна сказати теж саме(власне, воно так завжди було) Плачу Саме тому для мене шароварщина - це не тільки паскудне бравування українськими атрибутами, а й та "калюжа", пробачте, в якії ми стоїмо(імхо) Встидаюся
Pirat

Повідомлення: 36

ПовідомленняНаписане: 23.04.2006 16:22:27    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

очень хочется смотреть кино про сегодня! про соседа! про друга свого! и не так как у шапиро. и пусть это бытовуха, ну и пусть. Почему в каждом фильме (за исключением последних трех-четырех вышедших в прокат) нужно возвращаться к Запорожцам, Кобзарям, Мамаям и Гетьманам... Для меня любой такой фильм - шароварщина! НАДОЕЛО!!! А Засеев уже показал себя, зачем его вновь финансируют? Давайте протестовать! ВСЕ НА БАРРРИКАДЫ Розлючений
Догори
Alex Machen

ПовідомленняНаписане: 23.04.2006 16:58:50    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

якийсь неправильний підхід, виходить тоді і куросава шароварщина...
гомер, взагалі незрозуміло шо. а шекспір?

не можна ставити на одні шальки вєрку сердючку і ніну матвієнко

а сучасні історії, безперечно, потрібні, от тільки боюся я, що в мамаєві більше сучасності, ніж у всих цих наших нових штолень
Догори
valikdm

Повідомлення: 105

ПовідомленняНаписане: 23.04.2006 18:56:12    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

история-это суть мертвое
фантастика-фантастизия
сегодня можна интерпретировать как угодно исходя ис своего виденья,

главное сделать живой фильм а не мертвый как все так называемые укр.режисеры. нет взгляда иного разума не замусоренного, и не обученного по стандартам общества, а когда человек с таким взглядом и мышлением снимет фильм без будет шароварщина, история или фантастика это. Это будет искуство. Помните о сталкере.
Догори
Alex Machen

ПовідомленняНаписане: 23.04.2006 19:02:56    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

так, всі на одного Усміхаюся
ну якщо вже суперечка предметна, давайте розбиратися, погане:
а. мистецькі якості кін
б. персоналії режисерів
г. чи просто епоха, коли вони знімалися?

Змінено: Alex Machen (23.04.2006 21:27:07)
Догори
Pirat

Повідомлення: 36

ПовідомленняНаписане: 23.04.2006 19:25:42    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

да какой санин? он хочет снимать кино, которое снимали украинсике режиссеры десятки лет назад... то что они делали было геиально и уникально. то что делает санин - жалкое подобие. у него хороший оператор, но где в мамае режиссура?

не нужно сейчас нимать поэтическое кино. нужна "новая волна", называйте это как хотите, но у нас может быть интересное кино!
Догори
Alex Machen

ПовідомленняНаписане: 23.04.2006 21:36:24    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Pirat написав:
у нас может быть интересное кино!

це така справа, може бути, а може і не бути. саме точно не з"явиться
не збираюся я бути адвокатом саніна, просто йому приділили більше уваги, ніж слід було
а поетична кіно - не шароварщина, ось що я сказав
Догори
pepper

Повідомлення: 30

ПовідомленняНаписане: 12.05.2006 17:24:02    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

А я бы предложил компромисс - снимать кино, где действие происходит в прошлом, например, в семнадцатом веке - но исторические события лишь фон для интересной динамичной истории. Что-то вроде "украинского вестерна". Тогда мы сможем привлечь зрителя к нашей истории и пробудить у него неподдельный интерес, который будет строиться не на навязанном пафосе, а на искреннем сопереживании герою фильма. Если кого-то интересует, я уже написал такой сценарий и собираюсь заниматься этим и дальше. Готов к общению и сотрудничеству.
Веселка

Повідомлення: 81

ПовідомленняНаписане: 12.05.2006 20:54:43    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

Готовий сценарій? Цікаво! Ви, напевно, збираєтеся надіслати його на якийсь конкурс?
P.S. Я так зрозуміла - це "український вестерн" Питання

Показувати:   
Нова тема   Відповісти    форум kinokolo.ua -> Зйомки Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Перейти до сторінки 1, 2  далі
Сторінка 1 з 2

Перейти до:  
Ви не маєте прав розпочинати нові теми
Ви не маєте прав відповідати в існуючих темах
Ви не маєте прав змінювати свої повідомлення у цьому форумі
Ви не маєте прав знищувати свої повідомлення у цьому форумі
Ви не маєте прав голосувати у цьому форумі
Ви можете додати атачмент до цього форуму
Ви можете завантажувати файли з цього форуму