Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяКіноклуби

Статті


Новини

16.03.2006 13:45

Презентація нового міжнародного кінопроекту кінорежисера Олеся Саніна "Кобзарі"

16 березня, о 17-00, в столичному кінотеатрі "Кінопалац" відбудеться презентація нового міжнародного кінопроекту кінорежисера Олеся Саніна "Кобзарі".

Кінопроект "Кобзарі" – перший в Україні приклад залучення українських приватних і державних, а також закордонних коштів для виробництва фільму і перший проект, від самого початку його розробки зорієнтований на вихід у міжнародний кінопрокат. Стрічка створюється за підтримки уряду України, приватного капіталу засновника і співвласника Індустріальної спілки Донбасу Сергія Тарути, Голлівудської фундації "Тризуб" (Hollywood Trident Foundation, Лос-Аджелес, США) і Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000", який очолює Катерина Ющенко. Технічним партнером проекту є київська компанія "Фільмотехнік".

Режисер, співавтор сценарію і продюсер фільму – Олесь Санін. Оператор картини – Сергій Михальчук. Головну роль виконає американський актор українського походження Джек Пелланс (Володимир Палагнюк). В інших ролях гратимуть українські, американські та британські актори.

Події фільму відбуваються у наш час і в 1920-х – 1930-х роках. В основі сюжету – історія американського хлопчика Пітера, який разом з батьком наприкінці 20-х приїхав до України. Тата вбили і хлопець залишився сам. Він зустрічає сліпого бандуриста Івана Кочергу. Вони разом подорожують по Україні, де Пітер – тепер Петро – швидко дорослішає, переживаючи радощі, жалі, людське горе, бачачи смерть... Тут, в Україні, Петро зустрічає і своє перше кохання. Взимку 1934 року Івана Кочергу, разом із кількома сотнями інших кобзарів і лірників, страчують під Харковом, куди всі вони зібралися на сумнозвісний З’їзд кобзарів. Пітер лишається єдиним живим свідком цих подій...

Зйомки мають розпочатися у травні цього року в Нью-Йорку. Робота над картиною триватиме до кінця 2007 року, вихід у прокат запланований на початок 2008 року.

У прес-конференцій візьмуть участь режисер Олесь Санін, оператор Сергій Михальчук, віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, генеральний директор компанії "Фільмотехнік" Анатолій Кокуш, Олександр Пилипенко (Індустріальна спілка Донбасу), президент Голлівудської фундації "Тризуб" (Hollywood Trident Foundation) Петро Борисів і представник Міжнародного благодійного фонду “Україна 3000” Андрій Мирошніченко.

Олесь Санін – режисер, продюсер, актор. Народився 1972 року в Луцьку. Закінчив КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого за спеціальністю актор (1993) і режисер ігрового фільму (1998, майстерня Леоніда Осики). Продюсер кількох десятків документальних і ігрових фільмів (виробництво Internews Network, Сanal +, Канал 1+1 , НТВ ,ТНТ , POLSAT , DALAS studio, IKON, PRO Helvecia та ін.). Режисер документальних й ігрових короткометражних фільмів "Маестро" (1994), "Матінка Надія" (1994), "Буря" (1995), "Зимно" (1995), "Пустинь" (1996), Akvarel (1997), "Нація. Лемки" (1998), "Гріх" (1999), "Різдво, або Як гуцули конця світа чекали" (2000) та інших. Режисер повнометражного ігрового фільму "Мамай" (2002) і повнометражного документального фільму "День сьомий" (2005). Лавреат Державної премії України імени Олександра Довженка за фільм "Мамай" (2004), "Срібної медалі" Академії мистецтв України.

Сергій Михальчук – оператор, фотограф. Народився 1972 року в Луцьку. Закінчив КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого за спеціальністю кінооператор (1995, майстерня Олексія Прокопенка). Оператор-постановник короткометражних, повнометражних фільмів і серіалів: “Алфавіт” (1994, реж. Микола Коваленко), “Маестро” (1994, реж. Олесь Санін), “Зимно” (1995, реж. Олесь Санін), “Пустинь” (1996, реж. Олесь Санін), “Потоп” (1998, реж. Олександр Столяров), “Знівечені історією”/Scared by history (1999, Україна – Канада, реж. Ґуо Фанфан), “Танок” (1999, реж. Марія Лебовка), “Гріх” (1999, реж. Олесь Санін), “Різдво, або Як гуцули конця світа чекали” (2000, реж. Олесь Санін), “Світ. Україна. Чорнобиль” (2001, реж. Ігор Малахов), “Закон” (у співавторстві, 2001, Росія, реж. Алєксандр Вєлєдінський), “Коханець” (2002, Росія, реж. Валєрій Тодоровський), “Мамай” (2002, реж. Олесь Санін), "Мій зведений брат Франкенштейн" (2004, Росія, реж. Валєрій Тодоровський), "Контакт" (2005, Росія – Україна, реж. Андрєй Новосьолов), "Посвідчення особи"/Identification (2006, Сирія, реж. Ґассан Шмейт). Оператор рекламних і музичних кліпів, зокрема, музичного кінокліпу Руслани Лижичко “Знаю я” – першого в Україні, що зроблений у системі Dolby SRD (2002, реж. Микола Михайлов). Робота оператора відзначена на багатьох міжнародних і вітчизняних кінофестивалях. За фільм "Коханець" Сергій Михальчук отримав приз журі на МКФ у Сан-Себастьяні (Іспанія) за найкращу операторську роботу, за картину "Мамай" – приз за найкращу операторську роботу на фестивалях "Кіношок" (Анапа, Росія) і "Кіно і література" (Ґатчина, Росія). Лавреат Державної премії України імени Олександра Довженка за фільм "Мамай" (2004), "Золотої медалі" Академії мистецтв України.

Джек Пелланс (справжнє ім’я – Володимир Палагнюк) – американський актор українського походження. Народився 1920 року в Пенсильванії. Колишній шахтар і професійний боксер, під час війни він горів у бомбардувальнику і переніс кілька пластичних операцій. Незвична зовнішність і характерний хрипкий голос зробили його ідеальним виконавцем неґативних ролей. За свою вражаючу гру в трилері "Раптовий страх" (1952) і вестерні "Шейн" (1953) він отримав номінації на "Оскар" і став одним з найбільших акторських відкриттів 1950-х. Багато фільмуючись протягом чотирьох десятиліть, Пелланс на початку 1990-х пережив новий підйом кар’єри, коли "Бетмен" (1989) і "Танґо і Кеш" (1989) відкрили його новій генерації глядачів. 1993 року він отримав "Оскар" за роль другого плану в комедійному вестерні "Міські піжони" (1992). Джек Пелланс має зірку на Голлівудській Алеї Слави і є головою фундації "Тризуб". Вільно володіє українською мовою.

Анатолій Кокуш – генеральний директор і засновник компанії "Фільмотехнік", що 2006 року за свої розробки отримала два "Інженерно-технічні призи" Американської кіноакадемії (так звані "технічні" "Оскари") – за ідею і розробку гіростабілізованого операторського крана "Авторобот" (американська назва – "Російська рука"/Russian Arm) зі стабілізованою панорамною голівкою "Флайт гед"/Flight Head, а також за ідею і створення операторських кранів серії "Каскад"/Cascade і операторського крану з рухомою кареткою "Тревелінг каскад"/Traveling Cascade. Компанія "Фільмотехнік" створена 1990 року, основний напрям її діяльности – розробка, виробництво та прокат операторської техніки для кіна й телебачення. Відтоді відкрито представництва компанії в США, Голландії, Росії, аґенти компанії працюють в Італії, Франції, Великій Британії, Новій Зеландії, Австралії. Серед фільмів, у роботі над якими використовувалося обладнання "Фільмотехніка", – "Титанік" (1998, реж. Джеймс Кемерон), "Водій для Віри" (2003, реж. Павєл Чухрай), "Герой 2" (2003, режисер Чжан Імоу), "Війна світів" (2005, реж. Стівен Спілберґ), "Мамай" (2000, реж. Олесь Санін), "Казанова" (2005, реж. Лассе Галлстрьом), "Сволота" (2005, реж. Алєксандр Атанесян) та інші.

kinokolo.uaRSS

Новини

Архів


Новости кино ukrfilm.com