Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяКіноклуби

Статті


Новини

25.11.2003 13:37

Презентація фестивалю DAMAH у Києві

Сьогодні, 25 листопада, о 18-30 в Синій залі Дому кіна відбудеться презентація Міжнародного кінофестивалю DAMAH і центру DAMAH Partnership, що її проводить компанія Inspirational Films спільно з Національною спілкою кінематографістів України.

У рамцях презентації буде запропонована півторагодинна програма найкращих фільмів фестивалю DAMAH 2001 року.

Від сьогодні ж DAMAH Partnership оголошує прийом авторських сценарних заявок і готових короткометражних робіт (документальні, ігрові, анімаційні, експериментальні) для формування української програми для конкурсу МКФ DAMAH наступного, 2004-го, року.

Загальне тематичне мотто майбутньої української програми, яка нині формується, – “Духовні цінності християнства в житті сучасної України: особистий погляд”.

Останній термін подання сценарних заявок – 31 березня 2004 року, готових фільмів – 31 травня 2004 року.

МКФ DAMAH – молодий кіноогляд як за “стажем”, так і за віком переважної більшости його учасників. Він відбувся у місті Сіетл (США) лише тричі. Час проведення – осінь, звичайно жовтень. Конкурсна програма включає в себе лише короткометражні стрічки, які змагаються у трьох номінаціях залежно від тривалості – до 5 хвилин, до 15 хвилин і до 30 хвилин.

DAMAH у перекладі з давньоєврейської означає метафору трансформації, перетворення, що ближче за змістом до російського “преображение”. Особливістю кіноогляду є те, що він формує програму з картин найрізноманітніших жанрів, стилів та технік виконання, але в рамцях спільного проблемно-тематичного спрямування, що визначене як “фільми духовного досвіду”. Йдеться про твори, в яких увагу авторів зосереджено на ідеальних і моральних цінностях сучасного світу, на основних категоріях духовного життя людей – як в релігійному, так і в загальногуманітарному розумінні категорії “духовність”. Авторський погляд на роль в нашому житті абсолютних, традиційних, позачасових, загальнолюдських, зрештою, Божественних начал – саме це і розуміється тут під особистим “духовним досвідом”.

Фестивальні перегляди звичайно супроводжуються обговореннями як конкретних фільмів, так і відповідної проблематики взагалі. Кращі роботи отримують нагороди (призовий фонд кожної номінації складає $15 тис.) і входять до спільного кіноальманаху на DVD, випуск якого у світ беруть на себе організатори фестивалю. З огляду на зазначений реґламент і мету, DAMAH являє собою хороший стартовий майданчик для молодих кінематографістів, які мають намір присвятити себе серйозному авторському кіну. Віднині така можливість стає доступною і для української творчої молоді.

Представництво компанії Inspirational Films (США) разом із Національною спілкою кінематографістів України виступає з ініціативою залучення до участі в МКФ DAMAH творів молодих українських авторів. З цією метою планується утворити в Києві організаційно-творчий центр DAMAH Partnership, який проводитиме попередній конкурс сценарних заявок і готових короткометражних кіно- і відеоробіт зазначених форматів і змістовних характеристик. В окремих випадках DAMAH Partnership матеріально сприятиме реалізації авторських проектів кіномолоді. Планується регулярно проводити покази та відкриті обговорення фільмів-претендентів, визначати і нагороджувати кращі твори, рекомендувати їх до участі в головному конкурсі МКФ DAMAH й доставляти фільми на фестиваль.

Така практика має стати ще одним реальним шляхом нової ґенерації української кіномолоді до світової авдиторії, допоможе здолати нашу кінематографічну “кризу дебютів”, а також стимулюватиме саме високі духовно-мистецькі, а не примітивно-комерційні критерії у творчості початківців.

За детальнішою інформацією звертатися за телефонами (044) 220-16-32, (044) 227-11-57, (044) 227-3130, (044) 295-6685 або за електронними адресами [email protected] чи [email protected].

kinokolo.uaRSS

Новини

Архів


Новости кино ukrfilm.com