Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

13.06.2003 17:26

Канон “Ікс”(“Люди Ікс 2”)

Олексій Першко

ЛЮДИ ІКС 2/X2: X-MEN UNITED (135’, США, 2003), сценаристи: Браян Зінгер, Майкл Догерті, Ден Гарріс, Девід Гайтер, режисер: Браян Зінґер, оператор: Ньютон Томас Зіґель, актори: Патрік Стюарт, Г’ю Джекман, Іян Маккеллен, Голлі Беррі, Фамке Янсен, Джеймс Марсден, Ребекка Ромійн-Стамос, Браян Кокс, Алан Камінґ.

Браян Зінґер, раніше відомий за фільмами “Звичайні підозрювані”/Usual Suspects (1995) та “Здібний учень”/Apt Pupil (1998) є прикладом , з одного боку, того, як майстер малобюджетного кіна може стати непересічним режисером голлівудських блокбастерів і, з іншого, – що саме жанр кінокоміксу є одним із жанрів, які вкорінені в американській культурі взагалі і голлівудському кіні зокрема.

Сам комікс був створений майже сорок років тому одним із найвизначніших авторів цього жанру Стеном Лі (він же – співзасновник компанії Marvel, яка з часом стала велетенською корпорацією з багатомільярдними оборотами). З моменту своєї появи “Люди Ікс” були і залишаються одним із найуспішніших комікс-проектів ув історії, не останньою чергою, завдяки неоднозначності своїх героїв. “Homo superiors” (надлюди) – парії в світі “нормальних” людей, що вони постійно відчувають на собі вороже ставлення навколишнього світу. Одна їхня частина на чолі з Магнето (Іян Маккеллен) вважає необхідним знищення нормальних людей, інші, об’єднані професором Шарлем Ксав’є у школі для здібних дітей, – намагаються навчитися жити в злагоді з людьми, котрі не мають надприродних здібностей, і захищають їх. (Деякі дослідники порівнювали суперечку між Магнето та професором з реальною суперечкою між Мартіном Лютером Кінґом та Малькольмом Іксом). Але і такі непримиренні супротивники мають об’єднати свої зусилля перед загрозою тотального знищення з боку “нормальних” людей. Власне, цей момент і є однією з головних відмінностей другого епізоду саґи від першого, в якому мутанти з двох протилежних таборів з’ясовували стосунки переважно між собою. Мутанти вижили, але їхні внутрішні суперечки залишилися, а отже, їхнє суперництво (а, значить, і саґу) буде продовжено. До того ж, Росомаха так до кінця і не з’ясував свого походження, було намічено ще декілька сюжетних ліній – тож, за два роки чекатимемо на третю частину “Людей Ікс”. (А якщо згадати, що друга частина “Людей Ікс” стала першою стрічкою, прем’єра (2 травня) якої відбулася одночасно у більш ніж 90 країнах світу і станом на 1 червня зібрала вже 376 мільйонів доларів, то сумніватися у продовженні саги немає ніяких підстав).

Переповідати сюжет стрічки немає сенсу (це вже зробили до нас), скажемо тільки, що друга частина проекту порівняно з першою стала стрункішою сюжетно, похмурішою за настроєм, і, водночас, романтичнішою.

Можна констатувати, що саґа про “Людей Ікс” завдяки майже бездоганному дотриманню законів жанру коміксу – один із найвдаліших поп-проектів сучасного Голлівуду. І це тим приємніше, що останнього часу лос-анджелеська “фабрика мрій” демонструє майже фатальну нездатність дотримуватися канонів, нею ж самою і встановлених.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com