Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

30.06.2003 13:44

Поряд із квітами, цукерками і презервативами(“Як позбутися хлопця за 10 днів”)

Cтаніслава Беретова

ЯК ПОЗБУТИСЯ ХЛОПЦЯ ЗА 10 ДНІВ/HOW TO LOSE A GUY IN 10 DAYS (116’, США – Німеччина, 2003), сценарій: Крістен Баклі, Браян Ріґен, Берр Стірз за книжкою Мішель Александер і Джинні Лонґ, режисер: Дональд Петрі, оператор: Джон Бейлі, актори: Кейт Гадсон, Меттью Макконохі, Кетрін Ган, Шалом Герлоу, Майкл Мішель, Томас Леннон.

Стара як світ історія взаємин чоловіка і жінки – золота сюжетна жила кіна. Раз по раз безсоромні кінематографісти “доять” цю тему, витискаючи з неї весь діапазон емоцій, починаючи від сміху і завершуючи слізьми.

Викликати у глядача сльози, як демонструє досвід, значно простіше. А ось розсмішити – це складне і дуже тонке мистецтво, справжній талант.

Нова “молодіжна” комедія, з романтичним присмаком та довгою промовистою назвою “Як позбутися хлопця за 10 днів” – це професійно зроблена та обгорнена в яскраву, стильну обкладинку жуйка, що бореться не лише з карієсом, але й зі здоровим глуздом.

Простий сюжет, що ґрунтується зазвичай на шерезі непорозумінь і різноманітних випадковостей, призводить врешті-решт до традиційного гепі-енду – це майже абетка для авторів, що працюють у цьому жанрі. Коли фінал відомий із самого початку, залишається слідкувати не за розгортанням сюжету та переживаннями героїв, а за незначними, на перший погляд, деталями (якщо вони взагалі присутні у фільмові), що й роблять кіно цікавим.

Фільм знято за мотивами відомого в Штатах бестселера Мішель Александер і Джинні Лонґ "Як втратити хлопця за 10 днів: універсальний спосіб досягнення мети". Ця “поголовна” мода на різноманітні екранізації та адаптації уже майже повністю захопила світові екрани. Останнім часом наявність якогось літературного першоджерела стає чи не обов’язковою умовою для запуску стрічки до виробництва. Одначе, на жаль, просте перенесення книжки на екран ще не ґарантує успіху, велику роль грає особиста чарівність акторського дуету, на взаєминах якого і побудовано фільм.

У стрічці “Як позбутися хлопця за 10 днів” ставку було зроблено на Кейт Гадсон і Меттью Макконохі, що їхній органічний тандем виправдав очікування студійних босів (загальні збори стрічки лише в американському прокатові перетнули омріяну межу в $100 мільйонів).

Фільм Дональда Петрі, на перший погляд, нагадує звичайне “жіноче кіно” – створене про жінок і для жінок. Трішки смішне, трішки більше “дурнувате”, але ж таке зрозуміле, майже рідне. Втім, якщо уважніше придивитися до фільмів цього штибу, важко не помітити, що вони – відповідь на потужну потребу “сильної” частини суспільства маніпулювати жінками. Тому ці стрічки мають бути розміщені в одному подарунковому “джентльменському наборі” – поряд із квітами, цукерками і презервативами.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com