Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

14.11.2002 11:31

Джей Роуч – ворог сиквелів. Але...

С’юзен Говард

Кіношним “батьком” Остіна Паверса в третій серії став сер Майкл Кейн. Реальним батечком можна вважати Майка Майерса, що він вигадав і втілив на екранові образ життєрадісного дебіла-шпигуна, за котрим умлівають жінки. А хрещений Остіна – режисер Джей Роуч.

“Я був головним скептиком щодо сиквелів, – проголошує Джей Роуч, що він поставив три серії “Остіна Паверса”. – Я був проти і як режисер, і як глядач. Я запитував себе: “Чи можна якось виправдати появу третьої серії, що вона присвячена таким ось неподобствам?”

Напевно, виправдання можна знайти в пристойному гонорарові. Майерс отримав за третю серію 25 мільйонів долярів плюс 20 відсотків прибутку з прокату. З урахуванням того, що фільм уже зібрав у США понад 210 мільйонів долярів, Майерс отримає з нього не менше як 70 мільйонів. Гонорар Роуча тримають у таємниці, але і його напевно не образили.

“Справа не в цьому, – терпляче каже режисер. – Річ у тім, що Майк вигадав для третьої серії чудовий сюжетний хід. Він запропонував, аби в фільмові з’явилася фігура батька Остіна. І тоді б ми змогли прикинутися, що в перших двох фільмах також мала місце ця ж проблема, що Остін прагнув стати таким само супершпигуном, який був його батько. Для мене головним комедійним чинником стала спроба переконати глядачів, що протягом усіх трьох серій Остін прагнув стати схожим на батька, хоч у перших двох серіях про нього навіть не згадується”.

Для того, щоб ця концепція спрацювала, потрібно було знайти актора, що годився б на роль Найджела Паверса, батька Остіна. “Це повинна бути особа такого рівня, щоб у її тіні Остін здавався піґмеєм, – стверджує Роуч. – Спочатку ми хотіли, щоб батька зіграв Шон Коннері. Згодом ми сказали: “Ні, він – батько Індіани Джонса. Не заплутуватимемо глядачів!” У наслідку Найджелом Паверсом став двічі лавреат “Оскара” Майкл Кейн.

За 1960-х Кейн знімався в серії фільмів про шпигуна Гаррі Палмера, тоді він міг позмагатися в популярності з самим Джейсом Бондом. Завдяки цьому фактові запрошення Кейна набуло вишуканого кіноманського забарвлення, що без нього сьогодні не обходиться жодна гідна поваги пародія.

За словами Роуча, переконати Кейна було неважко. “Дивовижно – але він блискавично зорієнтувався в ситуації й охоче погодився. До зустрічі з ним мені чомусь здавалося, що вмовити його буде важче за все. Перед нашою зустріччю мені було лячно. Я з дитинства був прихильником Майкла Кейна, тому знав, що останніми роками він фільмується переважно в серйозних, респектабельних картинах – таких, як “Перо маркіза де Сада” й “Правила виноробів”. Але заледве я його побачив, як зрозумів, що він дивився фільми про Остіна Паверса, і що вони йому подобаються. Я був вражений. Я пам’ятав комедії з участю Кейна – він чудово вміє розвеселяти, але до цих пір йому ще не доводилося стикатися з таким непристойним гумором. Але він охоче погодився спробувати. Єдиною умовою, що її він нам висунув, було те, щоб йому дозволили носити окуляри та штучні зуби”.

Іще одним важливим ходом у третій серії стала мандрівка до світу “блексплуатаційного” кіна 1970-х років. Утіленням крутости в ретро-афро-американському стилеві стала суперкрасуня Фоксі Клеопатра (її зіграла співачка Бейонсе Ноулз з гурту Destiny’s Child). Чи не боявся Роуч, що “Остін Паверс” тематично виявиться схожим зі стрічкою “Брат із запілля/Undercover Brother, який вийшов на екрани майже одночасно з третьою серією “Остіна Паверса”?

“Річ у тім, що наш сценарист Майкл Маккаллерс також був співсценаристом “Брата”, – пояснює Роуч. – Тому в фільмові є дещиця приколів “тільки для посвячених”.

Широка публіка також не залишилася без нічого: творці фільму подарували їй гучний скандал навколо назви – коли стало відомо, що вони хочуть назвати третю серію “Остін Паверс: Ґолдмембер” (тобто “Золотий Член”), кінокомпанія MGM оголосила, що вони вкрали ідею назви з джеймсбондівського фільму “Ґолдфінґер”. Цікаво, що зробили б автори, якби з назви довелось прибрати слово “Ґолдмембер”?

“Ми сказали собі: цього не трапиться, але давайте на мить уявимо собі як експеримент, – розповідає Роуч. – Після наради зі студійними юристами мені стало зрозуміло, що вони можуть примусити прибрати ім’я з назви, але не можуть заборонити нам найменувати так самого героя. Тому я вирішив, що якщо MGM виграє справу, ми просто перенесемо лапки в назві й напишемо: Майк Майерс у фільмові “Остін Паверс” у ролі Остіна Паверса і Ґолдмембера. І, зрозуміло, спробуємо написати останнє слово якомога більшими літерами”.

Зараз ворог сиквелів Роуч працює над черговим сиквелом – фільмом “Познайомтеся з Фокерами”, продовженням минулорічного гіта-сюрпризу “Познайомтеся з батьками”. Неминуче питання: а як стосовно четвертої серії “Остіна Паверса”?

“Ми завжди всім казали, що третій фільм буде останнім, – каже Роуч. – Ми навіть цю стрічку довго не бажали робити й урешті-решт погодилися за умови, що більше фільмів про Остіна Паверса не буде. Але – знаєте що? – ми з Майком уже почали перекидатися ідеями щодо четвертої серії”.

«Экран и сцена», № 34, 2002Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com