Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

23.10.2003 12:44

"Німецький бульвар"(Позаконкурсна програма МКФ "Молодість")

Ірина Побєдоносцева

Німецьке кіно – в тонусі. База є – чекаємо шедеврів. Таким передчуттям може стати фестивальний “Німецький бульвар”. Три абсолютно різні за тематикою, стилістикою, жанровими ознаками, естетичним рішенням та авторською манерою фільми.

Режисерові Карлу Ролі “якось у Берліні” спало на думку створити ґанґстерську саґу "Засс" на місцевому історичному матеріалі. Навіть саундтрек нагадує мелодикою “Якось в Америці”. Ну а брати Франц та Еріх Засс реально прославилися 1920-их серією блискуче організованих пограбувань найбільших банків Німеччини. Реальна історія зазнає у фільмі значних трансформацій. Діяльність ґанґстерів романтизується і набуває політичного характеру – вони викрадають кошти, призначені на виборчу кампанію націонал-соціалістів. До того ж, виявляється, що Франц і Еріх – евреї... Справжній фінал історії такий: концтабір і страта 1940 року за наказом Рудольфа Ґесса, майбутнього коменданта Освенціма. Стрічці ж не вистачає одного – належної гармонії художніх складових.

“Девот” Іґоря Зарицького ("східного гостя" в німецькому кіні) за всіма ознаками – психологійний трилер. Хоча йому бракує дії і не бракує необов'язкових деталей. Головний герой Генрі знайомиться з привабливою повією Анею, що та після професійного спілкування намагається поцупити речі клієнта. Далі з’ясовується: Аня має свою особливу таємницю. Між героями розпочинається психологійна гра, яка не для всіх глядачів може видатися ориґінальною.

“Мій брат, вампір” (приз FIPRESCI на МКФ у Роттердамі) – це відверті (комічні й драматичні) відеозамальовки з життя німецької родини, які робить 14-річна Нік. Подієвий вузол сплітається зі спроб героїв ідентифікуватися в житті. Передусім вони прагнуть зрозуміти – що таке кохання, чуттєвість, секс? Кожен набуває свого досвіду. Ну а режисер Свен Таддікен демонструє досконалість володіння сучасною кіномовою – цікаві ракурси, кліпова динаміка, стилізація під домашнє відео, поліекран. Що часом відволікає від головного. Відверті ж еротичні сцени відверто обмежують глядацьку авдиторію.

Усе це – на "Німецькому бульварі" в кінотеатрі "Зоряний" (вул. Московська 31/33).

25.10 16.00 "Засс"("В’язень")/Sass (Німеччина, Карло Рола, 110’)

26.10 16.00 "Засс"("В’язень")/Sass (Німеччина, Карло Рола, 110’)

27.10 20.00 "Мій брат, вампір"/Mein Bruder, der Vampir (Німеччина, Свен Таддікен, 94’)

28.10 20.00 "Мій брат, вампір"/Mein Bruder, der Vampir (Німеччина, Свен Таддікен, 94’)

29.10 20.00 "Девот"/Devot (Німеччина, Ігор Царицький, 92’)

30.10 20.00 "Девот"/Devot (Німеччина, Ігор Царицький, 92’)Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com