Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

30.10.2003 12:58

Фільми “кінопесимістів”(30 жовтня на фестивалі “Молодість”)

До останнього часу українських фахівців екранних професій готували в одному-єдиному навчальному закладі, котрий від цього року називається Київський державний університет театру, кіна і телебачення ім. Івана Карпенка-Карого (колишній КДІТМ). А від 1996 року навчання телережисурі розпочалося в Київському інституті культури (засновник катедри – Віктор Кісін). Тепер це Інститут кіна і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв, що має 4 катедри: режисури телебачення, операторської майстерности, звукорежисури, а також дикторів і ведучих телепрограм.

Результати студентських зусиль цього навчального закладу (відеороботи; бо кінотехнологія там не практикується) і можна вперше переглянути на “Молодості”. У програмі, що називається “Огляд фільмів Інституту кіна і телебачення при КНУКіМ”, заявлено 23 короткометражки.

В інтерв’ю KINO-KOЛУ завідувач катедрою телережисури Юрій Терещенко так виклав, сказати б, свою ідеологію підготовки фахівців: “Я дуже песимістично ставлюся до кінематографічного майбутнього України. Виходячи з реалій сьогодення, кінематограф ніколи вже не повернеться до ситуації 1980-х років. Час рухається швидше, ніж нам видається. На жаль, кінопроцес в Україні поступово загасає – спостерігаються лише поодинокі спалахи. Тому гадаю, краще 100 душ навчити працювати на відео, і може, хтось один спроможеться зняти щось пристойне на плівці, аніж вчити працювати на плівці десятки молодих фахівців, які вже завтра ризикують залишитися без роботи. Певен, що сьогодні краща синиця в жмені, ніж журавель у небі, бо відмовитися від одного та іншого – занадто жорстоко. Насамперед стосовно тих, хто шукає і знаходить кошти для отримання кіно- й телеосвіти. А талановита людина, якщо схоче знімати на плівці, зробить це “всупереч”, а не “завдяки”.

До речі, селекційна комісія “Молодости” відібрала до змагальної студентської програми стрічку вихованця катедри, запропонувавши інститутові перевести її на кіноплівку. Таким чином “Сезон у пеклі” Євгена Тимохіна потрапив до студентського конкурсу.

Ретроспектива демонструється в Домі кіна: Синя зала – 30 жовтня, 19:00 та 21:00.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com