Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

31.10.2003 17:54

Національна кіношкола (Рим)(ретроспектива на МКФ “Молодість”)

Офіційною датою заснування Експериментального центру кінематографії (Сentro Sperimentale di Cinematografia) є 13 квітня 1935 року, хоча Національна школа кінематографії на той час уже працювала декілька років. Вона є однією з найстаріших у світі, а її центр на вулиці Тусколана в Римі, збудований 1940-го за проектом архітектора Антоніо Валенте, невдовзі став місцем, де збиралися відомі фахівці, молоді автори та дослідники кіномистецтва, – звідси черпало надхнення італійське кіно.

Протягом понад 60 років свого існування кіношкола виховала декілька ґенерацій кінематографістів. Від Антоніоні до Кавані, від Белоккіо до Вірці, від Лоя до Аркібуджі, від Мазеллі до Вердоне. Тут розпочалися кар’єри, зокрема, Клаудії Кардинале, Аліди Валлі, Діно де Лаурентіса. Серед яскравих педагогів можна назвати Алессандро Блазетті (перший викладач режисури), Роберто Росселіні, Вітторіо де Сіка, Лукіно Вісконті, П’єтро Джермі, Сузо Чеккі д’Аміко, Фуріо Скарпеллі, Роберто Перпіньяні, Джанні Амеліо, Ліна Вертмюллер, Джузеппе Ротунно...

Цими роками центр мав багато різноманітних функцій і продовжує перебирати на себе нові. 1937-го з’явилося перше видання престижного ревю “Чорно-біле”/Bianco & Nero. Воно стало першим у серії, що її складають вже сотні томів, серед них – “Біофільмографічний словник світового кіна” та “Історія італійського кінематографа”.

Колекція фільмів, метою якої було надати студентам неоціненну допомогу в навчанні, була оновлена після війни й 1949-го року отримала назву “Національна сінематека”. Її функцією є збирання, збереження та розповсюдження колекції, яка, через зобов’язання продюсерів передавати туди всі короткометражні й повнометражні італійські фільми, щодалі збільшується. Того ж року сінематека увійшла до Міжнародної федераціїї кіноархівів (FIAF). Зараз у її сховищах – 45 000 кіноекспонатів, серед яких 20 00 фільмів, 600 000 світлин і 45 000 програм. Бібліотека Інституту продовжує бути культурною організацією, що спеціалізується на дослідженнях та освіті. З 1965 року Департамент екранних мистецтв (він тепер підпорядкований Міністерству культурної спадщини) відповідає за юридичну реєстрацію італійських фільмів і сценаріїв. Сьогодні Бібліотека Луїджі К’яріні є головною італійською книгозбірнею в цій царині. На її полицях – 68 000 т.зв. одиниць зберігання, з них 45 000 книжок і 10 000 сценаріїв, 600 – періодичні видання з усіх країн світу.

1997-го року громадська організація була перетворена на фундацію й дістала назву Національної кіношколи (Scuola Nazionale di Cinema).

Програма, що демонструватиметься на “Молодості” складається з двох частин: у першій – студентські стрічки видатних італійських режисерів, у другій – роботи сучасних студентів школи.

Ретроспектива демонструється в Домі кіна: Синя зала, 31 жовтня о 19:00 та 21:00.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com