Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

16.01.2004 17:33

АРҐУМЕНТ-KINO-КОЛО в січні представляє фестиваль французького кіна

Алік Шпилюк

З 19 до 24 січня 2004 року АРҐУМЕНТ-KINO-КОЛО разом з Посольством Франції в Україні, Французьким культурним центром і Національною Спілкою кінематографістів України проводять Фестиваль французького кіна, що він присвячений 65-річчю з дня народження видатного французького продюсера, дистриб’ютора, експортера та режисера Марена Кармітца – “людини зображень”.

Марен Кармітц народився 7 жовтня 1938 року в Бухаресті, в Румунії. 1947-го разом з родиною переїхав до Франції. Отримав диплом Вищої школи кінематографічних мистецтв. З 1959-го працював асистентом таких “сінеастів”, як Жан-Люк Ґодар, Аньєс Варда, Жан-Шарль Такелла, П’єр Каст і Яннік Беллон. 1964-го зняв свою першу короткометражку “Чорна ніч, Калькутта” за сценарієм Аньєс Варда, 1966-го – другу – “Комедія” за п’єсою Семюеля Бекетта. Того ж 1964-го року він заснував продюсерську компанію MK Productions, що потім перетворилася на MK2 Productions. 1968-го року Марен Кармітц зняв свій перший повнометражний фільм “Сім днів далеко від дому”. Його два наступні фільми “Товариші” (1970) й “Око за око” (1972) були відверто лівацькими, внаслідок чого Кармітц став парією у французькому кіні. 1974-го року заснував дистриб’юторську фірму MK2 Diffusion, що вона передовсім просувала на французький кіноринок таких “нових” режисерів, як, скажімо, Вім Вендерс. Тоді ж, у травні 1974-го, відкрив перший кінотеатр МК2 – “14 липня – Бастилія”. 1977-го Кармітц виступив продюсером стрічки “Батько-хазяїн” братів Тавіані, що вона отримала “Золоту пальмову гілку” Каннського МКФ. 1982-го вже п’ять фільмів у продукції чи дистриб’юції МК2 мають свої прем’єри на Каннському МКФ, серед них – володар “Золотої пальми” “Шлях” турецького режисера Їлмаза Ґюнея. Творчості Марена Кармітца було присвячено декілька офіційних ретроспектив: 1985-го – у Французькій Сінематеці, 1987-го – у Центрі Жоржа Помпіду, 1989 – у Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку, 1992-го – у Тель-Авівській сінематеці. 1995-го року вийшла книжка спогадів Марена Кармітца “Окрема банда”, а 2003-го – збірка його інтерв’ю “Марен Кармітц. Професія – продюсер”. 1998-го року він став Офіцером Почесного леґіону.

Марен Кармітц є продюсером фільмів таких визнаних режисерів, як Жан-Люк Ґодар, Клод Шаброль, Паоло й Вітторіо Тавіані, Ален Рене, Ален Таннер, Кшиштоф Кесльовский, Артуро Ріпштейн, Павєл Лунґін, Жак Дуайон, Мохсен Махмальбаф, Міхаель Ганеке, Аббас К’яростамі та ін.

В програмі показів, що пройдуть у київському Домі кіна, – сім стрічок, що дають змогу ознайомитися як з режисерським досвідом Марена Кармітца (його повнометражний дебют “Сім днів далеко від дому”), так і з його продюсерською практикою з 1986-го до 2000-го року. Стрічки у цьому блокові ретроспективи відзначені багатьма національними кінопреміями та призами міжнародних кінофестивалів. Наведемо лише деякі:

“Мелодрама” (Ален Рене, 1986) – “Сезар” найкращій актрисі (Сабін Азема) і найкращому акторові у другорядній ролі (П’єр Ардіті)

“Жіноча справа” (Клод Шаброль, 1988) – приз Венеційського МКФ найкращій актрисі (Ізабелль Юппер)

“Три кольори: Синій” (Кшиштоф Кесльовський, 1993) – “Сезар” найкращій актрисі (Жюльєтт Бінош), “Гойя” за найкращий європейський фільм, “Золотий лев” Венеційського МКФ, а також приз найкращій актрисі (Жюльєтт Бінош) і найкращому оператору (Славомір Ідзяк)

“Нехай віднесе нас вітер” (Аббас К’яростамі, 1999) – “Великий спеціальний приз журі” і приз FIPRESCI Венеційського МКФ

“Молодші брати” (Жак Дуайон, 1999) – “Приз молодіжного журі” на МКФ франкомовних фільмів у Намюрі

“Код невідомий” (Міхаель Ганеке, 2000) – “Приз екуменічного журі” на Канському МКФ

Всі фільми ретроспективи демонструються в Домі кіна двічі – з перекладом (у Червоній залі, у виконанні Сергія та Олексія Першків, а також Аліка Шпилюка) та в ори´інальній версії (у Синій залі). Покази відбуватимуться 19, 20 і 22 січня – о 18:00 та 20:00, 24 січня – о 14:00

Крім того, в рамцях Кіноклубу KINO-КОЛО 21 і 28 січня о 19:30 в книгарні-кав’ярні “Бабуїн” демонструватимуться ще два фільми з трилогії Кшиштофа Кесльовського “Три кольори” – “Червоний” та “Білий”. Вхід вільний.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com