Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

27.02.2004 14:59

“Господар морів...”, і без “Оскара”?!

Олексій Сахалтуєв

"Капітан і командoр: На краю світу" (Господар морів: На краю Землі)/Master and Commander: The Far Side of the World (139’, 2003, США), сценаристи: Джон Коллі, Пітер Вір за романом Патріка О‘Браєна, режисер: Пітер Вір, актори: Рассел Кроу, Пол Беттані, Біллі Бойд, Річард Маккейб, Макс Піркіс.Український дистриб’ютор фільму: “Гемені”.

Серед багатьох загадок, що їх загадав кінематографічному світові Девід Ворк Ґріффіт, найбільш бентежною залишається “Нетерпимість” з її еталонною пропорцією мистецьких претензій та економічної безпорадности. Цей виклик усе ще охоче приймається як режисерами, так – час від часу – й продюсерами. В Пітера Віра дискусія з Ґріффітом цілком склалася. Зрозуміло, “Володарю морів” до “Нетерпимости” далеко – як за мистецькими, так і за комерційними показниками, – але порівняння із “Воротами раю” Майкла Чіміно або “Імперією сонця” Стівена Спілберґа фільм Віра витримує добре.

“Володар морів” вийшов одного сезону з “Піратами Карибського моря” і позиціонувався на ринку як блокбастер із Расселом Кроу. Здавалося б, інтелектуал і естет Вір нарешті порозумнішав і потягнувся за сумнівними лаврами Рідлі Скотта. 150-мільйонний бюджет – ціна недовіри до комп‘ютерної графіки – здатен розчавити будь-яку творчу свободу. Але Вір виявився “міцним горішком”. Він здивував усіх. З огляду на сучасну голлівудську практику, перегляд “Володаря морів” є унікальним досвідом: з-під оболонки історичного блокбастера постійно проривається зовсім інший фільм – такий собі ліричний етюд від режисера “Пікніка біля Висячої скелі”. У нібито пригодницькому сюжеті Віра значно більше цікавить не протистояння з французьким фреґатом, а полювання за рідкісним бакланом. Така ідеологійна невідповідність стандартам блокбастера принесла фільмові майже одностайну повагу критиків. Можливо, “Володарю морів” далеко до шедевра, але Пітер Вір усе ще з нами – самобутній як у вдачах, так і в прорахунках.

У прокаті фільм відбив тільки близько двох третин бюджету; такий фінансовий дефіцит не поповнити кількома позитивними рецензіями та професійними преміями. Шкода, що моральна компенсація у вигляді “Оскара“ за найкращий фільм теж, швидше за все, обмине студію Fox: в експертних оцінках і прогнозах “Володар морів” є явним аутсайдером.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com