Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

04.03.2004 16:31

Дуже холодна гора Ентоні Мінґелли

Алік Шпилюк

ХОЛОДНА ГОРА/COLD MOUNTAIN (155’, США, 2003), сценарист: Ентоні Мінґелла за романом Чарльза Фрейзіра, режисер: Ентоні Мінґелла, оператор: Джон Сіл, актори: Джуд Лоу, Ніколь Кідмен, Рене Зелльвеґер, Дональд Сатерленд, Рей Вінстоун, Брендан Ґлісон, Філіп Сеймур Гофман, Наталі Портмен, Кеті Бейкер, Джеймс Ґеммон, Джованні Рібізі, Еллін Аткінс, Ітан Саплі.Український дистриб’ютор фільму: “ВіН”.

Автори фільму невипадково акцентують увагу головним чином не на суто творчих, а на фінансових й організаційних проблемах (відмова компанії MGM від участи в проекті перед самим початком зйомок, неможливість знайти відповідний пейзаж у США – завдяки чому більшість епізодів фільмувалася в Румунії тощо). Насправді, аналогії з “Віднесеними вітром”, не кажучи вже про “Одіссею”, що вони наявні в деяких рекламних проспектах, не витримують жодної критики. Історія кохання бідного робітника Інмена та доньки священика Ади Монро, що розгортається на тлі Громадянської війни у Сполучених Штатах, вийшла на диво млявою й малопереконливою, завдячуючи великою мірою виконавцям головних ролей. Ані Ніколь Кідмен, ані Джуд Лоу не спромоглися вдихнути життя у своїх досить схематично вимальованих героїв. Єдиний “живий” персонаж у фільмі – це Рубі в яскравому характерному виконанні Рене Зелльвеґер, але одна вона не здатна витягти на своїх тендітних плечах вельми незграбну й холодну його конструкцію. Не допомагають цього разу ані “культурне” зображення, ані чудова музика. Банальний пацифістський патос залишає глядача байдужим.

Невипадково, щоб хоч якось привернути увагу європейської авдиторії, дистриб’ютори вдалися до безпрецедентної акції – під час Берлінале стрічці було присвячено аж 3 (!) пресові конференції. Іншого виходу немає – у виробництво вкладено рекордну суму грошей самого MIRAMAX’у ($ 80 мільйонів), а Американська кіноакадемія в “головних” номінаціях “Гору” “прокотила”. Вочевидь розуміючи певний творчий глухий кут, Ентоні Мінґелла планує свою наступну стрічку зробити малобюджетною й присвяченою сучасності. Може, тоді тепла побільшає?Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com