Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

15.04.2004 09:12

Сергій Тримбач звільнився з роботи в Центрі Довженка. Він не перший. Хто наступний?..

За інформацією Національного кінопорталу KINOKOLO.UA, відомий кінознавець і кінокритик Сергій Тримбач залишив посаду заступника генерального директора Національного центру Олександра Довженка (а по суті – Національного фільмового архіву) – за власним бажанням. Достеменно мотиви такого вочевидь несподіваного й імпульсивного вчинку нам невідомі. Тільки відомо, що причина одна – генеральний директор Центру Володимир Мандрика. Саме з ним більше не хоче працювати разом п. Тримбач.

Чому? Поки що утримаємося від коментарів. Відзначимо тільки, що впродовж останніх півтора роки це вже третя подібна відставка. Спершу пішла заступник генерального директора Олена Карась (фахівець з економіки та кіновиробництва), зовсім недавно – головний інженер Анатолій Філіпеня (пропрацював за фахом 28 років). Натомість у дирекції Центру постають інші – люди, котрі не мають жодного стосунку до кіна.

Сергій Тримбач був не просто науковим керівником архівної роботи цього закладу, а є одним з його фундаторів. Від 1991 року, часу роботи в Держкінофонді України, він закладав основи майбутнього архіву (до речі, пізніше планувалося, що архів очолить знакова для нашого кіна людина – Юрій Іллєнко), а потім, уже безпосередньо в Центрі, під його керівництвом склалася система роботи з національною кіноспадщиною. Зокрема, було створено каталог “Українське ігрове кіно 90-х (альбом компакт-дисків)”, кілька інших каталогів та інформаційних баз, нині готується до старту в інтернет-мережі портал Центру з багатою і всебічною інформацією щодо минулого й сучасного вітчизняного кінематографа.

Рішення Сергія Тримбача про відставку вважаємо помилковим, поспішним. Одначе ж, мова не про поодинокий випадок, а про систему. Коли фахівці такого рівня залишають (один за одним) архів, це не просто прикро, а й викликає тривогу щодо майбутнього нашої спільної кінематографічної спадщини. Враження таке, втім, що керівництво Міністерства культури і мистецтв України ставиться до означеної ситуації з олімпійським спокоєм. Може, ми помиляємося? Хотілося б знати докладніше…

kinokolo.uaСтатті

Архів


Новости кино ukrfilm.com