Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

16.04.2004 17:38

Важкі грами("21 грам", Алехандро Ґонзалеса Іньярріту)

Олег Рой

21 ГРАМ/21 GRAMS (125’, США, 2003), сценарій: Ґільєрмо Арріаґа; режисер: Алехандро Ґонзалес Іньярріту; оператор: Родріґо Прієто; актори: Шон Пенн, Бенісіо дель Торо, Наомі Воттс, Шарлотт Ґенсбур, Мелісса Лео, Кліа Дюволл. Український дистриб’ютор фільму: “Кіностар”.

Алехандро Ґонзалес Іньярріту зовсім не даремно присвятив кілька років свого життя телебаченню. І особливо важливим є той факт, що саме телебаченню мексиканському. Напевно, тому його великі й нібито фестивальні стрічки за емоційною насиченістю є близькими родичами всіляких мильних бульбашок довжиною в життя домогосподарок. Розуміючи свою залежність від граничних, але нехитрих абстракцій, постановник робить усе, аби сповнити власний продукт художньої ваги. У хід іде все: аж до надмірно плутаного монтажу та ледь не релігійної екстатичности. Як наслідок, фільми Іньярріту чи не єдині в сучасному кіноконтексті дихають загазованим гарячим повітрям реальности та мають пульс, сумірний пульсу марафонця на фініші.

Три одинокі драми сплелися в тугий вузол взаємозалежности в другій повнометражній стрічці постановника “21 граму”. Героїня Наомі Воттс не знає, з якого боку розпочинати своє життя після загибелі власної родини, винний у тому герой Бенісіо дель Торо вважає своє життя завершеним, а персонаж Шона Пенна отримує новий шанс на життя разом із серцем чоловіка героїні Наомі Воттс. Усі разом вони складають трикутник сумнівів, що він до фіналу неодмінно самознищиться разом із чиєюсь автоматичною смертю. Гра одне з одним у піжмурки дозволяє акторам проявити свої неабиякі здібності у плані несамовитих гістерик, переможницею за переконливістю яких ми проголошуємо Наомі Воттс.

Коли порівнювати новітню стрічку із попереднім проектом Іньярріту “Сука-любов”, то порівняння будуть не на користь фільму, що він зробив режисера знаменитим. Бо підлітковий максималізм із намаганням втиснути в одну кліпову нарізку весь спектр вражень од такого дивного життя, відверто пасує перед схоластичним викладом однієї, але напрочуд важливої істини: 21 грам безтілесної субстанції під, для багатьох сумнівною, назвою “душа” властивий кожному, особливо у мить фізичної смерти, коли той 21 грам без пояснень розчиняється в повітрі. Та щоб не бути голослівним, Іньярріту до тієї істини підбирається крадькома, самозадоволено малюючи портрет фатуму і розводячи фарби в типово латиноамериканському спектрі: смерть-пристрасть-помста-смерть. І за своїм звичаєм, заплутує монтажні стежки в такому дрімучому лісі, що лише якоїсь миті, ближче до завершення, для глядача всі речі дістають належні місця. І комусь стане не по собі. Може, й більшості. Власне, таким і було надзавдання.

Дивитися те важко і, власне, не обов’язково. Бо після перегляду є гарний шанс відчути важкість свого 21-го граму. І навіть може закортітися відпустити його на волю. А не варто...Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com