Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

10.09.2004 18:08

У пошуках знайденого("Тато" Владіміра Машкова)

Дмитро Десятерик

Отже, тема – споконвічна, зрозуміла, публікою улюблена – батьки й діти. А паралельно, тлом, – інший актуальний нині мотив – Росія, котру ми (вони?)… пережили.

Тож життя родини Шварців – сина Давида й батька Абрама Ілліча (скрипаль і завскладом, Бєроєв і Машков відповідно) в українському містечку Тульчині – не просто історія конкретної родини, але й спроба нагадати, нехай у мелодраматичному дусі, про країну, якої вже нема. Тут наявні всі адекватні ознаки епохи: прірва між побутом і панівною ідеологією, зловісні фурґони з написом “Хліб” і товарняки, переповнені репресованими, патос Першотравня і порив високої музичної класики, дворова шпана і суворий партійний посадовець, Друга світова і Голокст.

Втім, найдивовижніше тут – акторське переродження Машкова. Він цілковито відмовився від усіх своїх “мачистських” штампів, не боїться бути в кадрі смішним і жалюгідним, гнівливим і зворушливим – коротше кажучи, нещасним, знервованим старим, що той відданно, до нестями любить свого сина. Тому майже не дратує та надсада, з якою зіграна зустріч батька і сина в гуртожитку Московської консерваторії. Трагічний розлад між ними потому розв’язується у фінальній сцені, де поранений Давид у своїх видіннях розмовляє з уже мертвим батьком: катарсису, звісно, не відбувається – не те кіно, та з’являється, принаймні, відчуття зрозумілого, емоційного послання публіці, принаймні, тій її частині, що цих хвилювань потребує.

Певна театральність, штучна побудова текстів, діалогів, ситуацій, вочевидь, пояснюється надто літеральним перенесенням суто сценічного сюжету до простору кадру. І саме завдяки старанній акторській роботі Машкова цю ваду вдається дещо затушувати. Та й ніде гріха діти, Машков – кращий актор, ніж режисер…

Таким чином, на виході маємо справжнє родинне кіно, що його, втім, із максимальним задоволенням дивитимуться переважно старші покоління. А для них сьогодні знімають не так вже й багато.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com