Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

14.01.2005 18:20

"Знайомство з Фокерами"

Олег Рой

"Знайомство з Фокерами" ("Знайомство з Факерами")/Meet The Fockers (2004, США, 115’); сценаристи: Джон Гамбурґ, Джеймс Герцфельд, Марк Гаймен; режисер: Джей Роуч; оператор: Джон Шварцмен, актори: Роберт Де Ніро, Бен Стіллер, Дастін Гоффман, Блайт Деннер, Барбра Стрейзанд, Тері Поло, Еленна Юбек, Рей Сантьяґо, Дорі Бартон. Український дистриб’ютор фільму: "BiH".

Барбра Стрейзанд переклала всю відповідальність за художній результат стрічки "Знайомство з Фокерами” на режисера Джея Роуча. Але не вийде. Бо відповідати перед глядачами й, головне, перед власним сумлінням, доведеться спільно. Адже коли до купи збираються аж три „священні корови” Голлівуду, то це накладає певні зобов’язання. А коли замість художнього фільму з участю великих акторів нам пропонують парад-алле посередностей (хто б міг подумати?), чомусь кортить притягти винних іще й до кримінальної відповідальности.

Власне, якби не Де Ніро, Гоффман та Стрейзанд, особливих претензій до „Фокерів” і не виникло б. Та й справді, хіба вітчизняний кінопрокат і раніше не бачив голлівудських комедій з одним жартом на дві частини і чи в них не знімався й раніше Бен Стіллер, котрий через чиюсь злочинну халатність вважається популярним коміком. Але ж, даруйте, Дастін Гоффман і Барбра Стрейзанд – то славне комічне минуле із „Тутсі” та „Смішного дівчиська”, а Роберт де Ніро, нехай і раніше не виблискував усіма гранями комічного генія, але й не справляв враження заробітчанина, який відбуває свій номер мало не з примусу. До речі, просто біда якась із тими заслуженими пенсіонерами, що вони ніяк добровільно не залишать мистецтва. Жаль, немає тут Аль Пачіно: той обов’язково перетягнув би ковдру на себе, хоч би чого йому це коштувало. Та й не заважали б йому ні Гоффман, ні Стрейзанд, ні Де Ніро, котрі щосили намагаються ховатися за спинами одне в одного, не відаючи, куди подіти очі від сорому.

Соромно? Авжеж! Іще й як! Але з певним віком стаєш меркантильний і рахуєшся з кожною пропонованою копійкою. Адже Гоффмана навіть умовляти не довелося, лише Стрейзанд трохи поламалася, буцімто не брала участи у зйомках уже десять років і не переконана, що пам’ятає, як то воно – грати роль. Але Роуч її заспокоїв – грати нічого не доведеться, бо сценарію як такого немає, є лише стрічка "Знайомство з батьками", що нею вкотре заплямував свою фільмографію Де Ніро, й нестримне бажання на тому ж сюжеті ще разок заробити. Саме тому „акторський ансамбль” „Знайомства з батьками” у повному складі вирушив знайомитися з новими героями – Фокерами – чи, інакше кажучи, заробляти на харчі.

Лишалась одна надія: що все те із тріском провалиться у прокаті й компанія стариганів таки почимчикує на пенсію. Та дзуськи, картина вже двічі окупилася, тож чекайте наступної серії з участю тих самих ще й Джека Ніколсона та Лайзи Мінеллі. Їм-бо старість теж не в радість...Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com