Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

24.01.2005 16:27

Мама, Ляля, Лариса Зиновіївна, продюсер

Світлана Короткова, "Дзеркало тижня"

Лариса Роднянська народилася напередодні cтарого Нового року, 13 січня. Цього дня незмінно збиралася сім’я. Найближчі. Але поняття сім’ї для Лариси Зиновіївни Роднянської було святим, з одного боку, і досить широким — з іншого. Багато років цей день був святом у Будинку кіно. Не тільки тому, що члена Спілки кінематографістів Роднянську любили, шанували, захоплювалися нею, а тому, що вона була «матір’ю-засновницею», константою і генератором ідей свого головного (після сина) дітища — кіностудії «Контакт».

День народження Лариси завжди давав можливість не лише повеселитися, купаючись у незмінно позитивній енергетиці самої іменинниці, а й зустрітися людям, яких численні проекти студії не тільки врятували від реального безробіття, дали можливість не лише заробляти на хліб насущний професією, а й творити.

Творчий шлях самої Лариси Зиновіївни перервався на злеті минулого року. Ця її смерть, безглузда й несправедлива, потрясла всіх... Але залишилася її команда, син, соратники, друзі, заряджені її ж незвичною енергетикою. Студія «Контакт» продовжує працювати, будувати плани, знімати кіно. І, схоже, проект, яким Лариса Зиновіївна була одержима останні роки — Міжнародний фестиваль документального кіно, — втілиться в життя цієї весни.

І абсолютно справедливо, що день народження Лариси Роднянської нинішнього року не став поминальним днем. У Синьому залі при вході гостей зустрічала Ляля — приголомшливий портрет знайшли її друзі. У залі було повно квітів, як і годиться в день народження, а гості, виходячи до мікрофона, брали в руки келих і вимовляли тости. Ольга Герасим’юк говорила про любов. Роман Балаян про дружбу в кіно. Микола Мащенко і Юрій Рибчинський читали вірші. Тостів було не злічити, включаючи візуальні, запропоновані присутньою Світланою Куценко, у яких уміло змонтовані дитячі, студентські, сімейні і робочі фотографії, без слів передавали чарівність особистості іменинниці.

Життя мами продовжується в серцях чоловіка, сина, онуків. Ляля не покидає своїх друзів. А продюсер Лариса Роднянська продовжує роботу у своїй студії в ім’я української документалістики.

"Дзеркало тижня", № 2 (530), 22-28 сiчня 2005 рокуСтатті

Архів


Новости кино ukrfilm.com