Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

01.04.2005 19:12

Інфантильний володар темряви("Константін" Френсіса Лоуренса)

Олег Рой

"Константін" ("Константін: володар темряви")/Constantine (121’, США, 2005), сценаристи: Кевін Бродбін, Френк Капелло; режисер: Френсіс Лоуренс; оператор: Філіпп Руссело; актори: Кіану Рівз, Рейчел Вайс, Шайя Ле Беф, Джаймон Гунсу, Макс Бейкер, Прютт Тейлор Вінс, Тілда Свінтон, Пітер Стормер. Український дистриб’ютор фільму: "Кіноманія".

Проекти, подібні до "Константіна", насправді бачаться досить привабливими на попередньому етапі, тобто на папірцях різного штибу важливости. І чомусь майже завжди обертаються жорстоким розчаруванням, коли фільм нарешті потрапляє на екрани. Після тотальних правок сценарію, приязних побажань суперзірок та продюсерських намагань викресати іскру екшну з пустого місця ми знову отримуємо претендента на головну нісенітницю поточного кіносезону.

Отже, Джон Константін – неонуарний детектив із містичним блиском в очах та дивним надзавданням: будь-що потрапити до раю. Саме тому хворий на рак горла через надмірну тютюнову залежність (антитютюновий патос – окрема прекрасна пісня картини) гасає нічним Лос-Анджелесом за знахабнілими представниками Люцифера, намагаючись припинити нелеґальну міґрацію з того світу, котра набуває загрозливих масштабів. У складній місії йому чи то допомагають, чи то заважають тужлива полісвумен, у котрої з’їхав дах після самогубства сестри, й Тільда Свінтон, яка з достойною її репутації іронією зображає щось схоже на архангела Гавриїла в немилості. Усі разом вони врешті-решт спровокують епізодичну появу на нашій багатостраждальній планеті самого князя темряви, котрий нагадує чомусь персонажа твору Генрі Міллера на пенсії.

Поза сумнівом, у переказі все те дуже весело й ориґінально. Але, на біду режисера Френсіса Лоуренса, знімати йому доручили не чорну комедію, родичку кевінсмітівської "Догми", а манірний фільм жахів із псевдофілософією в дусі "Матриці" та бажаним культовим статусом у перспективі. Гадаю, я нікого не ображу, коли наважуся припустити, що колишній успішний кліпмейкер зняв просто черговий у своїй біографії кліп, штучно розтягнутий до хронометражу повноцінного мюзиклу. На користь цієї версії – і дивовижні алогічні монтажні стики, які мають місце, але нічого не додають до смислового навантаження картини (коли хтось його там знайде) й не віднімають від нього, зате роблять стрічку декоративно-красивою, як "Дика орхідея". І пустопорожні діалоги, схожі на ті, що їх написав Ален Роб-Ґрійє для "Минулого літа в Марієнбаді". І сам утілений формалізм Кіану Рівз, актор без емоцій, з одним універсальним виразом обличчя, зате який дуже гарно пасує до різноманітних фантастичних інтер’єрів. І негарні позики, що їх зробив новонароджений кінорежисер Френсіс Лоуренс у інших екс-постановників музичного відео – Тарсема Сінґха ("Клітка") та Девіда Фінчера ( "Сім"). Не вистачає цій "демоніаді" лише Брітні Спірс, особистим відеорежисером котрої Лоуренс раніше й був. Та до сценарію вона таки приклалася, судячи з цілеспрямованої інфантильности кінцевого і справді жалюгідного результату...Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com