Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

27.04.2005 18:08

Для музею кіна("2046" Вон Карвая)

Олег Рой

2046 (129’, Китай – Франція – Німеччина – Гонконґ, 2004), сценарист: Вон Карвай; режисер: Вон Карвай; оператор: Крістофер Дойл; актори: Тоні Люн, Ґон Лі, Вон Фей, Меґґі Чун, Чжан Зії, Каріна Лау, Такуя Кімура.
Український дистриб’ютор фільму: “Артхаус трафік"”.

Перфекціонізм... Саме з цього вже трохи банального терміна доводиться починати будь-який неґативний, а чи навпаки, відгук на черговий фільм Вон Карвая. Режисер настільки переконав усіх у власній непогрішності, що інакше, як візуальними шедеврами, його картини називати вже якось ніяково. Ось тільки за тими збоченими вишуканостями останнім часом не ховається нічого іншого, крім злополучного перфекціонізму.

Власне, "2046" – то антологія творчих надбань постановника, своєрідний підсумок і певно, що (принаймні, хотілося б, на те сподіватися) прощання з манірним ретрофутуризмом та беземоційним спогляданням за балетними па шаржовано закоханих персонажів. Саме для того режисер замість однієї всепоглинаючої пристрасти в новій стрічці зібрав кілька дрібніших захоплень, які одне за одним самозакохано виринають нізвідки й так само кануть у драматичну безвість. Аби все те не здавалося збіркою ідеальних етюдів з операторської майстерности, Вон Карвай вигадує „містичний потяг”, який переносить спогади головного героя з точки А в точку Б, і обіцяє до них більше не повертатися. І нанизуються ті розрізнені спалахи пам’яти на сюжетну канву „Любовного настрою” – певно, що найпрагматичнішого й хореографічно найдосконалішого фільму кіномистця.

Герой стрічки в пошуках утраченого сенсу експериментує з коханням, намагаючись повторити колишнє. Щоправда, закохатися знову йому так і не вдається. Жінки красиво позують в експресивних інтер’єрах, зваблюючи його на межі власних можливостей. Але герой цікавиться лише естетським боком питання, творячи із краль вишукані панно одноразового вжитку. Надмір зекономлених почуттів він вкладає в написання роману, що його можна було б найменувати "А чи сняться андроїдам електровівці", хоча заголовок у нього інакший...

Назва картини має одразу кілька пояснень. "2046" – це й номер у готелі, де залишилося розбите серце журналіста Чоу Мо-Вана, й назва фантастичного роману про закоханих андроїдів, який він пише, й рік, куди втікає потяг, навантажений сумовитими спогадами. І, безумовно, це ще один прояв автора на шляху до абсолютної досконалости. 2004 – рік зйомок картини й золота середина поміж роком, коли відбуваються події в стрічці та її назвою. Той строгий розрахунок зводить нанівець усі намагання світової критики віднайти у творчості Вон Карвая живий нерв. Шліфований із математичною точністю до якости ренесансного живопису, фільм "2046" розрахований виключно на затамований подих мистецтвознавця. Ніяких співпереживань, а тим паче бурхливих дискусій, жоден із фільмів головного кіногонконжця (і останній не виняток) спровокувати не в змозі. Його максимум – то тверде „так” із вуст кожної людини, яку запитають про надвисокий художній рівень його картин. Пояснити ж, у чому саме він виявляється, не здатен ніхто. Доводиться вдаватися до плутаної термінології та феномена загадковости посмішки „Монни Лізи”. Тож місце картині "2046" не на вулицях і не в мультиплексах, а в музеї. Нехай і в музеї кіна...Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com