Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

02.09.2005 18:26

Телеканалам другого ешелону("Дзеркальні війни. Віддзеркалення перше" Васілія Чигінського)

Олег Рой

"Дзеркальні війни. Віддзеркалення перше"/"Зеркальные войны. Отражение первое" (Росія, 2005); сценарист: Олєґ Капанець, Алєкс Кустанович; режисер: Васілій Чигінський; актори: Алєксандр Єфімов, Валєрій Ніколаєв, Малькольм Макдауелл, Арманд Ассанте, Міхаіл Ґорєвой, Амалія Мордвінова, Рутґер Гауер, Ксєнія Алфьорова, Ольґа Яковцева, Івар Калниньш. Дистриб’ютор стрічки в Україні – компанія "Централ Партнершип".

Цього тижня, відвідавши практично будь-який із київських кінотеатрів, ви отримаєте унікальну можливість почуватись як удома. Стрічка "Дзеркальні війни. Відображення перше" – з тих, що їх телеканали другого ешелону демонструють вечорами в будні з метою мирно приспати втомлених трудівників. Так що, готуючись відвідати кінотеатр, запасіться не стільки колою з попкорном, скільки пледом та соняшниковим насінням. Відчуття домашнього затишку входить у вартість квитка.

Справді, у сказаному – не так уже й багато гіпербол. Стрічку знімали в Росії на американське замовлення і з розрахунку на американський-таки відеоринок. Те, що продюсери РФ намагаються видати її за блокбастер, пояснюється швидше спільною присутністю в одному кадрі Малькольма Макдауелла й Амалії Мордвінової-Ґольданської, чи як її там зараз, а не розмахом постановки. До речі, це зовсім не перша така спроба надурити нас із допомогою західних екс-зірок. Із пам’яти ще не зовсім стерлася мишача метушня з фільмами „Червоний змій” та „Біле золото”, які зараз тихо беруться пилом на полицях відеорозпродажів. До розвеселого трешу „Білого золота” „Дзеркальним війнам” безумовно вельми далеко, але й нова картина має чим потішити прихильників „журавлинового морсу” в галузі кіна. Водка, берізки та ФСБ (правонаступник улюбленого західними кінематографістами КДБ) – що ще треба знати західному глядачеві про Росію? Як каже одна з героїнь стрічки, за сюжетом американка, дарма, що втілює її Ксєнія Алфьорова, „обожнюю цю країну диких звичаїв, дикої природи та диких людей”. До речі, з гумором у картині все більш ніж задовільно: нестачу дії та якісних спецефектів намагаються компенсувати жартами різного штибу успішности.

Продюсер „Дзеркальних війн”, а за сумісництвом виконавець однієї з ролей та сценарист Олєґ Капанець плекав думку зняти картину про унікальність винищувачів „ОКБ Сухого” досить давно. Та в російських спецслужб необхідних коштів не знаходив. Саме тому довелося звертатися до американців, а ті своєю чергою нав’язали власні правила гри. Останні складаються із трійці потертих, та все ще іменитих голлівудських акторів (Макдауелл, Ассанте й Гауер), голлівудської сценарної структури та фінального торжества справедливости, здобутого не без гуманітарної допомоги ЦРУ. Отож-бо, задуманий як російський військово-патріотичний, фільм щонайменше таким не є. Якого патріотизму сподіватися від картини, спочатку знятої англійською, а потім дубльованої російською мовою, де кожен другий росіянин є продажним. Нехай на рівні сюжету "Дзеркальні війни" й демонструють переваги винищувача СУ поряд із будь-яким закордонним зразком, та головною інтриґою фільму все’ дно є намагання цього самого винищувача заподіяти шкоду літакові президента Сполучених Штатів. Останнє успішно провалиться завдяки спільним зусиллям американських та російських спецслужб.

10 мільйонів долярів бюджету – сума для російського кіна вагома, хоча для американського – суща дрібниця. Тому головна козирна карта проекту, а саме не намальовані комп’ютером, а реальні повітряні зйомки, не залишає по собі обіцяного ефекту. Навіть який-небудь дешевенький „Надзвуковий” із Антоніо Сабато в головній ролі у технічному плані видається дещо переконливішим. Попри те, за словами самого Капанця, вже готовий сценарій „Відображення другого”, і російська прокатна доля першої картини нікого не хвилює. У будь-якому разі, фільм своє відіб’є на відеоносіях по той бік океану. Такого штибу проекти провальними не бувають.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com