Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

07.09.2005 10:55

Scherzo від Муратової: знято, але не змонтовано

Олег Мельничук

Як відомо, торік узимку з грошових причин – через відмову російського продюсера та недостатнє фінансування, виділене з боку Міністерства культури і мистецтв України (тоді ще старого складу й зі старою назвою), не реалізувався проект нового повнометражного фільму Кіри Муратової «Ще дві історії», до зйомок якого в Одесі були вже готові й кіногрупа, й затверджені актори. На сьогодні доля цього проекту зависла в повітрі… А тим часом у серпні пані Кіра впродовж кількох днів знімала в тому ж таки місті свій новий кінотвір. Власним коштом…

Цього разу мова про відеороботу – короткометражну картину у форматі цифрового відео. Праця над нею тривала чотири дні – від 5 до 8 серпня – в самому центрі Одеси, в Міськсаду на Дерибасівській. Актори й кіногрупа трудилися безплатно. Що ж до всього іншого, то фільмування нової стрічки Кіра Муратова та її група здійснили на власні гроші. Поки що робоча назва фільму – Scherzo – хоча сама Муратова зразу ж попередила, що назва змінюватиметься.

Фільму як такого, зрештою, поки що не існує. Є лише касета з чотиригодинним робочим відеоматеріалом, який осів у домашньому архіві режисера. З нього і плановано зробити 20-30-хвилинну короткометражку. Однак поки що питання про наступний, пост-зйомковий період, і вже тим більше про завершення фільму, відкладене на невизначений час, залишається відкритим. За словами пані Муратової, в Одесі є лише кілька установок для монтажу цифрового відео, проте оплата монтажного часу для групи за ціною не доступна. Тим паче, що підготовку і проведення відеозйомок кіногрупа здійснювала за свої особисті кошти й винятково з «любови до мистецтва».

Короткий сюжет, уся дія котрого розгортається в інтер’єрі «одеського Монмартру» (так городяни називають Міськсад, де торгують своїми роботами мистці й ремісники) на перший, поверховий погляд чимось нагадує по лінії драматургії «Настроювача». Тут також присутня історія «маленької побутової афери», яка одержує несподіваний поворот лише у фіналі. Головний персонаж – художниця, якій друг її коханця передає значну грошову суму…

Над фільмом працювала, взагалі-то, вже постійна для Муратової команда кінематографістів: оператор Володимир Панков, який знімав «Астенічний синдром», незмінний художник-постановник режисера Євген Голубенко, художник з костюмів Руслан Хвастов. Сценарій також написав постійний сценарист режисера – одесит Сергій Четвертков. Не раз з’являлися в картинах Муратової і виконавці, які взяли участь у цьому відеопроекті: одеські актори Юрій Невгамонний та Яків Кучеревський, актриса з комік-трупи «Маски» Наталя Бузько, Леонід Кушнір, Анатолій Трохон.

Питання про майбутнє цієї роботи поки що звучить як теоретичне, і сама Кіра Муратова у відповідь на нього лише знизує плечима: чекають можливої підтримки з боку нового складу Міністерства культури і туризму, тим більше, що попередні слова про сприяння новим постановкам режисера лунали в публічних виступах функціонерів Мінкульту… Здається, настала слушна мить підтвердити обіцянки справами.

ОдесаСтатті

Архів


Новости кино ukrfilm.com