Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

16.01.2006 16:13

Одеське відділення Спілки кінематографістів вимагає повторного акціонування Одеської кіностудії

Олег Мельничук

Акціонування Одеської кіностудії, яке в грудні вже відбулося де-юре і де-факто, продовжує провокувати нові скандали.

Минулої п’ятниці, 13 січня, кінематографісти Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України провели в Одесі прес-конференцію, на якій оголосили звернення до владних структур, правоохоронних органів, депутатів усіх рівнів, творчих організацій, політичних партій і громадськости України із закликом, як сказано у зверненні, "зупинити приватизаційне беззаконня щодо Одеської кіностудії".

Основним моментом, озвученим на прес-конференції, стали одинадцять пунктів, які творчі працівники Одеського відділення Спілки кінематографістів назвали "кричущими порушеннями законодавства України і законних прав трудового колективу". За словами кінематографістів, "на акціонування Одеської кіностудії не було оголошено тендер", "в основу акціонування ліг сфальсифікований протокол загальних зборів трудового колективу", "при утворенні ЗАТ колектив був позбавлений права отримання акцій", "в статутний фонд ЗАТ дирекція включила майно Спілки кінематографістів" та інші моменти. Також, з особливим занепокоєнням, кінематографісти повідомили журналістам, що в статуті ЗАТ закладені "відчуження, продаж і передача майна", і, за словами учасників прес-конференції, в договорі про створення ЗАТ немає пункту про неможливість перепрофілювання студії. Нагадаємо, що до цього і директор Одеської кіностудії Ольга Невєрко і голова правління ЗАТ Олександр Ткаченко говорили про зворотне, – що такий пункт зафіксований документально.

Кінематографісти виказали цілий ряд інших, менш глобальних, звинувачень. Зокрема – "при оцінці майна вартість ряду об'єктів була штучно занижена". Наприклад, за їхніми словами, розташований на студії фонтан оцінений в акті в суму 1 гривня., а один з пам'ятників – у 12 гривень.

Заради об'єктивности варто відзначити, що прес-конференція кінематографістів була швидше емоційною, та й самі вони не приховували, що не мають можливости запросити юриста, який би професійно вів цю справу на юридично-правовій основі. Хоча і заявили, що кілька юристів відмовилися від їхньої пропозиції.

Зі свого боку, було заявлено, що 30 грудня ними поданий позов до Господарського суду про незаконність передачі до статутного фонду ЗАТ майна Спілки кінематографістів у вигляді будинків і будівель площею 2920 кв.м, розташованих на території кіностудії і переданих Спілці кінематографістів на підставі урядових документів.

На підставі всього цього кінематографісти озвучили свою головну вимогу: скасування того акціонування Одеської кіностудії, що вже відбулося, і проведення повторного акціонування.

Ярослав Лупій, голова Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України: "Ми хотіли б особливо звернути увагу, що не проти акціонування, – це все одно в майбутньому відбулося б. Але ми за те, щоб це відбувалося чесно, відкрито, об’єктивно. А в тій ситуації, яка відбулася, ми не бачили Статуту, ми не розуміємо, чому було створено закрите акціонерне товариство, а не відкрите... Ми не розуміємо, чому трудовий колектив не отримав акцій підприємства, чому не було конкуренції при виборі інвестора... Нарешті, чому так пізно з нами взагалі стали радитися, коли акціонування вже відбулося... Ми наполягаємо на незаконності такого акціонування Одеської кіностудії художніх фільмів і вимагаємо його скасування".

Оперативно узяти коментарі іншої сторони не вдалося – директора Одеської кіностудії Ольги Невєрко на місці не виявилося. Хоча деякі одеські телеканали того ж дня озвучили розповсюджену заяву дирекції, в якій відмітаються звинувачення кінематографістів, а акціонування кіностудії називається прозорим, контрольованим і законним процесом. Також за неофіційною інформацією, найближчими днями очікується прес-конференція Ольги Невєрко з цього питання. Протистояння продовжується...Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com