Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

17.01.2006 15:14

Дирекція Одеської кіностудії пропонує "облишити порожні розмови й робити діло"

Олег Мельничук

Як уже йшлося вчора на нашому порталі, процес акціонування Одеської кіностудії здобув у кінці минулого тижня новий суспільний резонанс у зв'язку з радикальною заявою-протестом представників Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України (НСКУ), що вимагали визнання акціонування кіностудії незаконним і проведення повторного процесу акціонування. Того ж дня з’явилася й точка зору іншої сторони – заява у відповідь директора кіностудії Ольги Невєрко, яку ми публікуємо повністю, дозволивши собі кілька коментарів.

Як видно із заяви, в цій кризовій ситуації директор вирішила обмежитися лише загальними постулатами і принаймні поки що не дала детальних і юридично підкріплених відповідей на цілу низку висловлених кінематографістами конкретних звинувачень. При цьому акцент заяви зроблено на чотирьох основних моментах: перше – акціонування Одеської кіностудії юридично повністю законне і перебуває під контролем держави й інвестора, друге – скарги Одеського відділення НСКУ відхилив Господарський суд, третє – будинок місцевого відділення НСКУ продовжує залишатися в його користуванні, і четверте – вся інформація про плани нового керівництва буде незабаром оприлюднена.

Разом із цим у тексті є і кілька звинувачень у відповідь та емоційних висловів, які зайве доводять: вже давні антагоністи в особі Одеського відділення НСКУ і дирекції Одеської кіностудії, як і раніше, далекі від того, щоб прагнути взаєморозуміння.

Заява Генерального директора Одеської кіностудії Ольги Невєрко:

"Створення ЗАТ "Одеська кіностудія", в якому контрольний пакет акцій належить державі, тривало понад рік. Зроблено всі необхідні узгодження в державних органах країни, понад те, законність створення ЗАТ "Одеська кіностудія" підтверджена рішенням Верховного Суду України. Важливо відзначити, що ряд представників Спілки кінематографістів офіційно підтримували процес створення ЗАТ і були в курсі всього, що відбувається.

Деструктивні розмови на тему створення ЗАТ "Одеська кіностудія", що тривають уже понад місяць, абсолютно очевидно викликані двома причинами: бажанням поставити під особистий контроль деяких членів Спілки кінематографістів частину території студії і небажанням сприймати нові ринкові умови, в яких вже давно живе сучасний кінематограф.

Господарський суд Одеси відхилив розгляд скарги місцевого відділення Спілки кінематографістів. Решту запитів і скарг, сподіваємося, буде розглянуто у встановленому законом порядку. Переважна більшість співробітників студії створення ЗАТ підтримують. Нове керівництво розпочало роботу лише минулого тижня. Вся інформація про плани розвитку студії, а саме: як витрачатиметься близько 32 млн. грн. інвестицій на реконструкцію студії і засоби для запуску нових кіно- і телепроектів – буде оприлюднена протягом найближчих двох місяців. Зараз здійснюються ґрунтовні матеріально-технічні експертизи, готуються необхідні документи для початку реорганізації і реконструкції студії. Ситуація прозора і перебуває під потрійним контролем: держави, приватних інвесторів і трудового колективу студії. Вся інформація, як і раніше, є відкритою.

Ми пропонуємо всім зацікавленим особам припинити емоційні й абсолютно порожні розмови і взятися до справи. Що стосується будинку відділення Спілки кінематографістів, то представникам СК добре відомо про прийняте рішення продовжити безстрокове користування будинком місцевим відділенням СК. Це рішення підтримали ЗАТ "Одеська кіностудія" і ФДМ України. Але передача будинку у власність СК, на чому наполягають деякі представники Спілки, неможлива, оскільки незаконна.

Зараз нове керівництво ЗАТ спільно зі співробітниками кіностудії розпочало розгляд низки проектів, запропонованих до запуску цього року, в тому числі перші два фільми зніматимуться одеськими режисерами.”

Генеральний директор Одеської кіностудії

Ольга Невєрко, 13 січня 2006

В невеликому телефонному коментарі для KINO-КОЛА Ольга Невєрко спростувала твердження, озвучене на прес-конференції Одеського відділення НСКУ, ніби в документах про створення ЗАТ немає заборони на перепрофілювання кіностудії. За словами директора кіностудії, в договорі між Фондом держмайна й інвестором є спеціальний пункт про неможливість перепрофілювання студії. А основний вид діяльности – "кіновиробництво" – також юридично закріплений за Одеською кіностудією у відповідній документації, поданій в Управління статистики.

Сьогодні, 17 січня, до Одеси приїжджає Олександр Ткаченко, який пробуде на студії до кінця тижня. KINO-КОЛО спробує отримати коментар голови правління ЗАТ "Одеська кіностудія" і його бачення виходу з кризової ситуації, що склалася і набирає все нового суспільного резонансу...

P. S.

Зі свого боку, хотілося б згадати ще про один момент, який, можливо, і не має прямого стосунку до акціонування Одеської кіностудії, однак містить певний морально-етичний аспект. Йдеться про недвозначну пропаґандистську кампанію навколо акціонування студії, яка з кінця грудня раптом активно з’явилася на одеському ТБ.

На нашому порталі детально повідомлялося, як наприкінці грудня на кіностудії була організована показова зустріч Олександра Ткаченка й директора студії Ольги Невєрко для ретельно відібраних одеських кореспондентів всеукраїнських телеканалів, на якій і було повідомлено про завершення акціонування Одеської кіностудії. Ми повідомляли, як на зустріч не допустили кореспондентів одеських телеканалів і якими зусиллями довелося пробиватися на неї кореспондентові KINO-КОЛА.

Але найтаємничіше почалося пізніше. Того ж дня і в наступні дні у випусках новин і просто в етері низки одеських телеканалів почав демонструватися один і той же сюжет, що розповідав про акціонування кіностудії у веселкових кольорах і про неоцінимий внесок її дирекції у світле майбутнє студії. Цей репортаж, що загадковим чином міґрував по багатьох одеських телеканалах, був створений одним і тим самим журналістом – одеським репортером телеканалу „K 1” Дмитром Анопченком, що довгий час працював одеським кореспондентом "Нового каналу" – саме того, який очолював Олександр Ткаченко.

В день скандальної прес-конференції одеських кінематографістів минулої п’ятниці новий репортаж того ж таки журналіста на тему "позитивних змін на краще, які вже сьогодні окреслилися на Одеській кіностудії у зв'язку з акціонуванням" вмить з’явився в етері одеських телеканалів знову.

Сподіватимемося, що Олександр Ткаченко як професійний журналіст зможе прокоментувати або публічно спростувати цей факт відвертого використання одеських і центральних електронних ЗМІ для такого "ноу-хау" зі створення позитивного іміджу акціонування Одеської кіностудії.

ОдесаСтатті

Архів


Новости кино ukrfilm.com