Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

27.09.2006 16:48

Міжнародний громадський рух "Місце зустрічі змінити не можна!..": заява, прес-реліз і склад оргкомітету

26 вересня в київському Домі кіна відбулася прес-конференція міжнародного громадського руху на захист Одеської кіностудії від незаконної приватизації "Місце зустрічі змінити не можна!..". Нижче пропонуємо ознайомитися з матеріалами, оприлюдненими на прес-конференції, – текст заяви, прес-релізу і повний список складу оргкомітету руху "Місце зустрічі змінити не можна!..".

Засобам масової інформації,
інформаційним аґентствам,
громадянам України,
одеситам різних країн

ЗАЯВА

Понад рік тому виникла проблема незаконної приватизації Одеської кіностудії, яка є приводом для оформлення численних позовних заяв до судових інстанцій різного рівня.

Одеську кіностудію просто вкрали в держави, оформивши так зване акціонування з величезною кількістю порушень законодавства України, фальсифікацією документів, підробкою підписів відомих осіб, порушенням авторських прав і прав людини членів її колективу. Сьогодні процес грабіжницького акціонування підійшов до свого логічного завершення.

За фасадом посилено декорованої під виглядом "реконструкції підприємства" цієї колись найстарішої кіностудії Європи нічого спільного з кіномистецтвом не відбувається. Кіновиробництво зупинене через відсутність засобів. Залишені в штаті залишки колективу перетворилися на низькооплачуваних заручників російських кіноділків, які використовують Одеську кіностудію як базу для створення вульгарних і безідейних "мильних опер". Невже заради цього варто було знищувати державне кінопідприємство? Невже ні в кого в нашій країні не вистачає здорового глузду й сміливости дати по руках нахабним злодіям і фальсифікаторам?

На жаль, ми переконані, що таких фактів незаконної "ПРИВАТИЗАЦІЇ ДУХОВНОСТИ" в нашій державі незліченно багато, просто ми багато чого не знаємо. Ви як ніхто повинні розуміти, що культурна спадщина є фундаментом будь-якої цивілізованої держави. Ми вважаємо, що ця проблема є загальнонаціональною, а не "одеською", бо ми всі є громадянами єдиної української держави.

У зв'язку з вищевикладеним, ми вимагаємо:

- створення слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування фактів грубого порушення законодавства,
- скасування "підкилимної" приватизації і приведення даного процесу до нульового звіту,
- реальна оцінка вартости кінопідприємства,
- винесення на розгляд сесії Верховної Ради України питання про можливість акціонування ДП "Одеська кіностудія",
- організація відкритого тендеру і прозорого процесу акціонування,
- участь трудового колективу в процесі приватизації.

Дуже важливо, щоб правдива інформація про все, що відбувається на Одеській кіностудії, була донесена до громадськости. На наше глибоке переконання, саме такий підхід до даної теми ще раз підкреслив би, що істинні демократичні цінності, як свобода слова, в нашій державі є і будуть завжди.

Звертаємося до вас, панове журналісти, з проханням опублікувати дану заяву в засобах масової інформації.

Савченко Борис Іванович, голова Національної спілки кінематографістів України
Лупій Ярослав Васильович, в.о. голови Національної спілки кінематографістів України в Одеській області
Співак Дмитро Павлович, голова оргкомітету громадянського руху "Місце зустрічі змінити не можна!..", депутат Одеської міської ради IV скликання

ПРЕС-РЕЛІЗ

"ПРИВАТИЗАЦІЯ ДУХОВНОСТИ"
АБО КІНО, ЯКОГО НЕМАЄ

Події останніх років в Україні у сфері приватизації й акціонування державної власности перетворилися на низку скандалів і викриттів у зв'язку з незаконними діями як "приватизаторів", так і державних структур. На нашу думку, це лише мала дещиця того "дерибану" державної, тобто нашої з вами, власности, що зараз відбувається.

Схема діє скрізь приблизно однаково: державне підприємство або стає з "божою поміччю" банкрутом, або його вартість занижується в кратне число разів. Потім тихо-тихо в тихих кабінетах ставляться печатки на потрібних паперах, потім передаються гроші не тільки з рахунків на рахунки, але і з рук в руки. Ось і вся приватизація, так вона виглядає по-українськи. Певна річ, в першу чергу були "приватизовані" ті об’єкти державної власности, які відразу ж могли приносити величезні надприбутки. Але рано чи пізно заводи, фабрики, дороги, телефонний зв’язок і т.д., і т.п. закінчуються, а "приватизувати" все хочеться й хочеться.

Нарешті приватизація торкнулася й Одеської кіностудії художніх фільмів. Ну, в надто гарному місті вона розташована, ну надто пристойна площа на березі Чорного моря, іншими словами:– будуй не хочу.

Нагадуємо історію перетворення найстарішої в країні кіностудії, що здобула заслужену світову славу своїми фільмами і величезну популярність у глядацької авдиторії, в ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ (а саме так зареєстровано ПП "Нова Одеська кіностудія" в Довідці № 12047 Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ), виданій Головним управлінням статистики в Одеській області Державного комітету статистики України, і Свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи № 15561020000014912 від 02.12.2005 року), при тому все це відбувалося за підсобництва Міністерства культури і туризму, Державного фонду держмайна України, екс-губернатора Одеської области, урядовців з Господарського суду міста Києва й інших, інших відповідальних організацій і осіб нашої країни, що не побачили порушень у вчинюваному беззаконні. До цього списку ми на повних підставах можемо сьогодні включити і керівників держави: Президента України, Генерального прокурора України, Міністра культури України.

Така ситуація настільки обурила громадськість нашого міста, що вимусила нас створити в Одесі МІЖНАРОДНИЙ ГРОМАДСЬКИЙ РУХ "МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ ЗМІНИТИ НЕ МОЖНА!.." на захист Одеської кіностудії від незаконної приватизації, до оргкомітету якого увійшли найбільш відомі, шановані й авторитетні громадські діячі, політики, актори, художники, журналісти, бізнесмени.

Особливо хочеться відзначити, що відразу після першого засідання оргкомітету, на якому були обрані голова, співголови і робоча група оргкомітету, до нас почали надходити численні заявки відомих людей щодо участи в даному русі з Києва, Москви, Америки, Німеччини, Ізраїлю. Бо серце одесита, незалежно від місця проживання, знаходиться в Одесі.

Ми стаємо на захист нашого надбання і ВИМАГАЄМО простих елементарних речей:
- дотримання законів України,
- розсекречення процесу приватизації кіностудії,
- відкритого тендеру можливих акціонерів,
- участи трудового колективу в процесі приватизації,
- реальної оцінки вартости кіностудії.

МІЖНАРОДНИЙ ГРОМАДСЬКИЙ РУХ "МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ ЗМІНИТИ НЕ МОЖНА!.." більше не має наміру миритися з тим, що відбувається. Якщо влада вдає, що не чує наших вимог повернути народу його надбання – Одеську кіностудію, ми змусимо її ПОЧУТИ голос всього народу.

Нами прийняті звернення до Президента України, лідерів політичних рухів і партій, керівників ЗМІ України, Одеського міського голови з пропозицією підтримати вимоги й акції громадського руху "Місце зустрічі змінити не можна!..".

Ми маємо намір дати найширший міжнародний розголос тому, що відбулося з Одеською кіностудією, звернутися в міжнародні правозахисні й судові організації з позовами проти осіб та офіційних органів, що допустили нехтування Конституцією України і її Законами.

І ще, на одному з останніх засідань оргкомітету керівництво міжнародного громадського руху "Місце зустрічі змінити не можна!.." ухвалило наступне рішення: на думку учасників руху, в нашій державі відбувається великомасштабне розбазарювання духовних цінностей нашої країни, в жахливому стані знаходяться театри, музеї, бібліотеки й інші культурні центри. Якщо ці процеси продовжуватимуться, то влада грошей, відсутність моралі і бездуховність суспільства не дозволять розвиватися Україні ані культурно, ані духовно, ані економічно. Тому наш рух "Місце зустрічі змінити не можна!.." у місті Одесі стає на захист не лише Одеській кіностудії, але й допомагатиме боротися з несправедливістю й байдужістю влади до таких сфер громадянського суспільства, як мистецтво, культура, освіта, дитяча медицина і молодь.

Ми відкриті для всіх істинних патріотів України.
Ми за створення демократичного громадянського суспільства в нашій державі.
Ми за культурне і економічне майбутнє нашої країни.


Оргкомітет міжнародного громадянського руху
"Місце зустрічі змінити не можна!.."

ОРГКОМІТЕТ
МІЖНАРОДНОГО ГРОМАДСЬКОГО РУХУ НА ЗАХИСТ ОДЕСЬКОЇ КІНОСТУДІЇ ХУДОЖНІХ ФІЛЬМІВ ВІД НЕЗАКОННОЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ "МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ ЗМІНИТИ НЕ МОЖНА!.."

- Арсеньєва Тіна – журналіст, член Національної спілки кінематографістів України
- Багрій-Шахматова Марина Леонідівна – журналіст, депутат міської ради, член Національної спілки кінематографістів України
- Буковський В’ячеслав Євгенійович – президент компанії DV-Chemicalgroup, США
- Бурлака Леонід Антонович – заслужений діяч мистецтв, оператор-постановник х/ф "Місце зустрічі змінити не можна"
- Ґоворухін Станіслав Сєрґєєвіч – кінорежисер, сценарист, актор, народний артист Росії, заслужений діяч мистецтв України, депутат Державної Думи Росії
- Горносталь Михайло Миколайович – актор, заслужений артист України, член Національної спілки кінематографістів України
- Губенко Микола Миколайович – актор, режисер, сценарист, народний артист СРСР, народний артист Росії, громадський діяч
- Дубчак Борис Борисович – голова Спілки ветеранів Афганістану міста Одеси, депутат міської ради IV скликання
- Дуда Анатолій Іванович – соліст Одеського оперного театру, народний артист України, голова Національної спілки театральних діячів Одеси
- Жегалов Олександр Борисович – режисер, продюсер
- Женін Євген Зосимович – член Міжнародної ґільдії кінокритиків, член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки кінематографістів України
- Казанжи Зоя Іванівна – журналіст, Національної спілки журналістів України
- Григорій Каплер – племінник відомого радянського кінодраматурга Олексія Каплера, місто Ашдод, Ізраїль
- Козачков Валентин Федорович – режисер-постановник, заслужений діяч України
- Лівшиц Євген Семенович – капітан 1-го рангу, голова "Асоціації моряків-підводників ім. А.И. Маринеско"
- Ліптуга Тетяна Іванівна – директор Одеського літературного музею, заслужений працівник культури
- Літвак Борис Давидович – голова Одеського обласного фонду реабілітації дітей-інвалідів "Майбутнє", директор ДЮСШ олімпійського резерву, депутат Одеської міської ради
- Лупій Ярослав Васильович – кінорежисер, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, в.о. голови Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України
- Марценюк Олена Сергіївна – журналіст-кінознавець, член Національної спілки кінематографістів України
- Мережко Віктор Івановіч – кінодраматург, заслужений діяч мистецтв Росії, лауреат Державної премії СРСР, президент кінофестивалю "Кіношок", президент телевізійної премії "Ніка"
- Никифоров Віктор Сергійович – директор Одеського музею західного і східного мистецтва
- Оплачко Віталій Олександрович – генеральний директор "Інтерброкер", фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України
- Павловський Леонід Ілліч – режисер Одеської кіностудії, член Національної спілки кінематографістів України, співголова міжнародного громадського руху "Місце зустрічі змінити не можна!.."
- Покровській Ігор Миколайович – тележурналіст, директор телеканалу "Нова Одеса", співголова міжнародного громадського руху "Місце зустрічі змінити не можна!.."
- Валерій Григорович Ракоци-Цицак – предводитель Міжнародної спілки аристократів
- Рева Михайло Володимирович – скульптор, член Національної спілки художників України, член виконавчого комітету міської ради
- Работін Юрій Анатолійович – голова Національної спілки журналістів України в Одеській області
- Розов Ігор Миколайович – журналіст, член Національної спілки журналістів України
- Соболенко Жанна Яківна – директор кінокартин Одеської кіностудії художніх фільмів
- Співак Дмитро Павлович – голова міжнародного громадського руху "Місце зустрічі змінити не можна!..", депутат Одеської міської ради IV скликання, голова міської організації політичної партії "Трудова Україна"
- Трощенко Володимир – головний балетмейстер Одеського театру опери і балету
- Школьник Олег Львович – актор, народний артист України
- Шпінарев Дмитро Якович – керівник 1-ої Української ліги КВК
- Шумячер Олександр – журналіст-кінознавець, ветеран Одеської кіностудії, Німеччина
- Удовиченко Лариса Іванівна – актриса, народна артистка Росії

Наші контакти:
тел. 8 (048) 715-02-98
e-mail: [email protected]Статті

Архів