Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

21.01.2003 12:25

Доба “Гаррі Поттера”(про фільм “Гаррі Поттер і таємна кімната”)

Станіслава Беретова

ГАРРІ ПОТТЕР І ТАЄМНА КІМНАТА/HARRY POTTER AND THE CHAMBER OF SECRETS (161’, США, 2002), сценарист: Стівен Клоувз, за романом Дж. К. Ролінґ, режисер: Кріс Коламбус, оператор: Роджер Пратт, актори: Деніел Редкліфф, Рупперт Ґрінт, Емма Вотсон, Кеннет Брана, Шон Біґґерстафф, Девід Бредлі, Джон Кліз, Річард Гарріс, Меґґі Сміт, Ален Рікмен.

Остання, на сьогодні вже друга, екранізована частина бестселера Джоан Ролінґ про пригоди маленького чарівника Гаррі Поттера – це насправді не кіно. Хоча формально цей приклад “візуалізації колективних очікувань” зберігає всі ознаки кіна (технологія фільмування на кіноплівку, участь акторів, проекція на великий екран тощо), “Гаррі Поттер і таємна кімната” перетинає межі кіножанру як такого, винаходячи новий тип “рухомого зображення” – такий собі вдалий симбіоз “захопливого сюжету” та нових технологій. Створений у відповідь на загальну потребу “оживити” улюбленого героя, фільм “від народження” був приречений на успіх. Його треба було випускати до прокату під маркуванням: “задоволення від перегляду ґарантується” особам від 3 і до…(скільки ви здатні протягнути?).

Діти щасливі побачити пригоди Гаррі та його друзів на великому екрані “як насправді”, а дорослі, вражені “нечуваними можливостями, що їх дарують нові технології”, ніби повертаються у власне дитинство, надолужуючи те, що не справдилось, – і всі задоволені.

Фантастичні ще донедавна багатомільйонні бюджети (а розрахунок уже пішов на сотні мільйонів долярів) повертаються “сторицею”. Стрічка збирає за перший вік-енд понад $100 млн. – “Поттер” “іде на рекорд” – всім цікаво, всі пішли та й іншим радять – механізм працює бездоганно!

Друга частина “Гаррі Поттера” – краща за попередню, а наступна буде ще “крутіша” ніж ця. Закони ринку вивчені, оброблені, задіяні – це ж ціла надприбуткова індустрія.

Критикувати ситуацію, що склалася – марне гаяння часу. Все так – бо так і має бути. Сучасний стан – “важлива віха” у розвитку кінематографа. Оцінки його, то справа суб’єктивна, а факт його існування – незаперечний.

Адже це навіть добре, кіно, ніби повернулося до своїх витоків як розважального видовища, “великої ілюзії”.

Стара затерта фраза: будь-який розвиток – це рух колом/спіраллю знов дістає підтвердження.

Розмовляти про сюжет – немає сенсу. Тим, хто читав твори Ролінґ не потрібно переказувати вже відоме, тим, кого обминула потерроманія, – навряд чи буде цікаво потім переглядати стрічку. Єдине зауваження: “Гаррі Поттер” – добротний, професійно зроблений продукт, як не дико звучить: це – майбутня “кінокласика”. І наші нащадки ідентифікуватимуть початок третього тисячоліття, як добу створення “Гаррі Поттера” – на жаль, цей жарт дуже схожий на правду.Дивіться в кінотеатрах: «Київ», «Київська Русь»Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com