Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

13.03.2007 13:39

«Два в одному» Кіри Муратової представлятиме Україну на престижному кінофесті „Трайбека»

Юрій Шевчук, директор Українського кіноклубу Колумбійського університету, власний кореспондент KINO-KOЛА в Нью-Йорку

Світова прем'єра найновішого фільму Кіри Муратової «Два в одному» відбудеться на Міжнародному кінофестивалі «Трайбека» у Нью-Йорку. Про це стало відомо у понеділок 12-го березня, коли оргкомітет МКФ «Трайбека» оприлюднив список учасників конкурсної програми в категорії повнометражних ігрових фільмів. На фестивалі, який триватиме з 25 квітня по 6 травня 2007 року, у різних програмах буде представлено загалом 159 повнометражних стрічок та 85 короткометражних. Загалом до відбору було подано 4550 кінокартин, в тім числі 2250 повнометражних. В результаті на «Трайбеці» відбудеться 75 світових прем'єр, чотири міжнародні прем'єри, 32 північноамериканські, 18 американських, та 20 нью-йоркських. На форумі таким чином буде представлена 41 країна. У конкурсі за грошові призи загальною сумою у 100 тисяч долярів змагатимуться 18 ігрових і 16 документальних стрічок із 25 країн, в тім числі і з України.

«Незважаючи на свій молодий вік, фестиваль продовжує приваблювати роботи фільмарів як із ширшого світу, так і «з-за рогу вулиці», – сказала співзасновниця фестивалю Джейн Розентол. – Цього року форум представляє різноманітні, ориґінальні і, що найважливіше, хороші кінооповіді, які сприятимуть діалогові, розважатимуть і святкуватимуть кіномистецтво.»

Фільм Кіри Муратової «Два в одному» змагатиметься в імпозантному товаристві картин, що створені як незнаними світові, так і маститими режисерами. Серед конкурентів зокрема: «Народжений і вихований»/Нacido y Criado режисера Пабло Траперо (Арґентина), «Райський садівник»/Gardener of Eden Кевіна Конноллі (США), “Півмісяць”/Half Moon Багмана Ґобаді (Іран – Ірак – Австрія – Франція), “Леді Четтерлей”/Lady Chatterley Паскаль Ферран (Франція – Бельгія), “Останній”/Тhe Last Man Ґассана Сальгаба (Ліван – Франція), “Загублені в Пекіні”/Lost in Beijing Лі Ю (Китай), “Зображаючи жертву” Кірілла Сєрєбрєннікова (Росія) та інші, включно з роботами із Тунісу, Панами, Колумбії, Ізраїлю, Італії, Туреччини, Бразилії, Німеччини.

ТрайбекаОсь як у комюніке оргкомітету представлено український фільм-конкурсант: “Два в одному” (Тwo in One), режисер Кіра Муратова, автори сценарію Євген Голубенко і Рєната Літвінова (Україна), світова прем’єра. “Надзвичайна жорстокість” цього славетного режисера подається переднім планом, коли у наслідок смерти актора на сцені театральна драма перетворюється на реальну. Дві частини фільму “Два в одному”, “Робітники сцени” та “Жінка життя” святкують психологічне багатство, що криється під самісінькою поверхнею банальної дійсности – якщо можна видати банальними убивць-робітників сцени, хтивих батьків та мстивих дочок”.

За непідтвердженими даними, творчий колектив «Двох в одному» має прибути на світову прем'єру фільму до Нью-Йорка. Покищо не відомо, у якому складі буде українська кіноделегація на «Трайбеці», і зокрема чи на прем'єру прибуде сама Муратова, яка не робить таємниці зі своєї нехоти до трансантлантичних подорожей. Два роки тому вона не скористалася запрошенням прилетіти до Нью-Йорка від престижного Кінотовариства при Центрі Лінкольна, яке зорганізувало весною 2005 року двотижневу ретроспективу з нагоди 70-річчя українського режисера.

Нагороди журі «Трайбеки» присуджуватиме у таких категоріях: Найкращий ігровий фільм, Найкращий режисер-дебютант ігрового фільму (за перший чи другий повнометражний фільм), Найкраща акторка, Найкращий актор, Найкращий сценарій, Найкращий документальний фільм., Найкращий режисер-документаліст-дебютант (за перший чи другий повнометражний документальний фільм).

Серед інших фестивальних нагород – призи глядачів за найкращі повнометражний та короткометражний ігровий фільм і за найкращий документальний фільм.

Нагадаю, що МКФ «Трайбека» заснували Роберт Де Ніро, Джейн Розентол та Крейґ Геткоф у 2002 році після терактів проти Світового торговельного центру у Нью-Йорку. Вони прагнули за допомогою такого щорічного свята кіна, музики й культури дати поштовх економічному та культурному відродженню нижнього Мангеттена, який найбільше постраждав від терористів. За даними оргкомітету, за п’ять років свого існування фестиваль залучив понад 1,5 мільйона глядачів та учасників із США і світу, а також сприяв зростанню економічної активности на 325 мільйонів долярів. За такий короткий час МКФ «Трайбека» став одним із найпрестижніших і найбільш представницьких кінофестів США.

Включення до офіційного конкурсу «Трайбеки» фільму українського режисера Кіри Муратової є, без сумніву, жестом визнання, адресованим як режисерові й творчому колективу картини, так і Україні, яку він представляє перед міжнародною спільнотою.Статті

Архів