Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

30.01.2003 14:18

Триколісний велосипед(рецензія на фільм Крістіана Дюґея “Екстремали”)

Олег Рой

ЕКСТРЕМАЛИ/EXTREME OPS (93’, Велика Британія – ФРН – Люксембурґ, 2002), сценарист: Майкл Зейден, режисер: Крістіан Дюґей, оператор: Ганнес Губах, актори: Девон Сава, Бріджит Вілсон-Сампрас, Руперт Ґрейвс, Руфус Сьюелл, Гайно Ферх, Джо Ебсолом.


Кінотексти Крістіана Дюґея завжди вирізнялися несвоєчасністю. “Сканерів 2” він зняв тоді, як кроненберґівський ориґінал із кінцями поховали під лавиною критичних зауважень та глядацьких підозр. Купа шпигунських бойовиків під його керівництвом зазнала тотальної неповаги під час найважчого періоду в історії кінобондіани, що він до всіх кінодовідників має увійти під назвою “Синдром Тімоті Далтона”. За екранізацію Філіпа Діка, що мала назву “Крикуни”, йому обіцяли начистити писок усі, хто з творчістю генія від параної знайомий не лише з голлівудських зазіхань. Тож дивуватися тому, що новітня кінокомпозиція плодовитого майстра з дитячим почерком, знову влучила не туди, не варто. Давайте краще подивуємося, як таке потрапило до нашого, вкрай ворожого до всього малобюджетного та малозрозумілого, кінопрокату.

Щодо бюджету, то тут я трохи злукавив, бо як для стрічки без жодної суперзірки та натяків на сценарій все виглядає досить пристойно. Тобто стрілянина й вибухи наявні в тій необхідній кількості, щоб ніхто не вдавився попкорном, а схід лавини намальовано на комп’ютері так само гарно, як у “Трьох іксах”. Інша річ, що на відміну від прокатного бронетранспортера, якими, безумовно, були, є і залишаться “Три ікси”, “Екстремали” за переконливістю свого масштабу – триколісний велосипед. Дуже вже анекдотичною виглядає історія про геніїв рекламного відеобізнесу, котрі, налякавшись бородатих негідників із Сербії (інших, до речі, за версією Голлівуду, на території Сербії просто немає), замість того, щоб накласти в штані, всі одразу ж стали геніями екстремальних видів спорту. Ні, не думайте, що я піддаю сумніву можливості людини в нелюдських умовах. Просто я сумніваюсь у тому, що Дюґей має хоч якесь уявлення як про спорт, так і про бородатих негідників. Надто вже довго в його версії інфернальні серби дають себе ображати, і надто швидко режисери та оператори стали на нарти з більшою впевненістю, ніж олімпійська, за сюжетом, чемпіонка.

І наостанку про чемпіонку. Кінографоман Дюґей запросив на ту роль дивовижну актрису Бріджит Вілсон, мотивуючи таке рішення тим, що вона за паспортом тепер Сампрас, тобто про олімпійські вершини чула з перших вуст. Але це якраз той випадок, коли “чула дзвін, та не знаю, де він”. Навіть знаменитий чоловік не здатен заборонити кралечці Бріджит складати губки бантиком і закругляти блакитні очі, що личить інтелектові їхньої власниці. Краще б поставили її на нарти і скотили разочок з гори Монблан, аби у неї в очах з’явився той блиск, яким і відрізняються “екстремали” від людей...

Також дивіться: Фотогалерею фільмуСтатті

Архів


Новости кино ukrfilm.com