Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

29.09.2007 15:23

„Два в одному” на „Кінотаврі”: Російські кінокритики про найновіший фільм Кіри Муратової

Принагідно, до виходу в кінотеатральний прокат фільму „Два в одному”, пропонуємо калейдоскоп відгуків російських кінокритиків на цю стрічку. Ці короткі судження переважно зафіксовані під час усних обговорень стрічки на 18 Відкритому російському кінофестивалі „Кінотавр” у червні нинішнього року, а також цитуються за відповідними друкованими нотатками у ЗМІ...

Зауважимо, що вже традиційно росіяни позиціонують доробок Муратової суто як надбання кінематографа російського, не залежно – створено той чи той її фільм у копродукції, а чи він є суто українського виробництва. Маючи відмінну точку зору, наразі не пускатимемося в ідентифікаційні дискусії ні юридичного, ні культурного штибу, а ознайомимося з думками про „Два в одному” наших російських колеґ.

Антон Долін
”Два в одному” – це потрясаючий твір мистецтва. Такого рівня свободи більше ні в кого з учасників конкурсної програми „Кінотавра” нема. Ми звикли – це наша біда, – що Кіра Муратова фільмує так блискуче!”

Дмітрій Савєльєв
„Муратова з приводу Муратової. Привід приємний, та це маньєризм”.

Алла Ґєрбер
„Два в одному” – така свіжість художня, від якої шаленієш, обалдіваєш. Це – Моцарт!”

Наталья Басіна
„Два в одному” – єдина картина на „Кінотаврі”, яка не теліпається між небом і землею”.

Віктор Матізен
„Фільм бездоганний, як і все, що робить Кіра Муратова. Але мені не вистачило людської емоції...”.

Андрій Плахов
„Що стало б із нашим кінематографом, якби не було Кіри Муратової! Її найновіший фільм „Два в одному” знову сприйнятий найкращою частиною кіногромади як провокація”.

Станіслав Ф. Ростоцький
„Навряд чи цей фільм можна зарахувати до найкращих робіт Муратової – відчуття певної необов’язковости не відпускає навіть у найвіртуозніших моментах. Та навіть при всіх претензіях, які можна висунути до картини, від перегляду залишається відчуття ні з чим не порівнюваного щастя. Це насправді віртуозно, ні на що не схоже й переважно панічно, виснажливо й непояснювано смішно. <…> В ідеалі потрібно б заснувати якийсь спеціальний приз, що його б належало вручати Кірі Муратовій за кожен створений нею фільм. Цей приз можна було би вручати загодя, навіть не дивлячись картини, бо абсолютно ясно, що цей феномен – наше головне на сьогодні надбання й досягнення”.

Сєрґєй Сичов
„Донжуан другої новели „ніби” помирає, але ця смерть для нього ніщо в порівнянні з його потребою кохати й бути коханим. Надто самотній зараз і надто затребуваний раніше, він уже не розрізняє чорного й білого – в прямому розумінні. Хоча Кіра Муратова зауважила, що, можливо, він бреше і все чудово бачить. З його брехні, метань, аґресії виразно проступає головна думка фільму: щó якась там смерть у порівнянні з людською нечулістю й небажанням поставитися одне до одного з більшим теплом? А це вже класичний кінематограф Муратової”.

Лідія Маслова
„Все-таки не самий її шедевр, небездоганний шедевр. А не вистачає злости. Зайва доброта не прикрашає твір мистецтва”.

Валєрій Кічін
„Два в одному” – кіно навіть для Муратової незвичне. <…> Це фільм, у якому мізантропічні настрої досягли найвищої точки. І тут жанр „чорної комедії” – найідеальніший. <…> Режисерів, що ризикнули розламати всі одразу принципи кінематографа й нав’язати йому тільки свої закони, за всю його історію можна перерахувати на пальцях однієї руки. Муратова серед них”.

Підготував Володимир Войтенко
Статті

Архів