Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

23.10.2007 16:34

Як заповів Кустуріца

Діма Бондарчук

В одній з позаконкурсних програм Київського МКФ «Молодість», а саме «Фестиваль фестивалів», можна було подивитися нову стрічку Еміра Кустуріци «Заповіт»/Zavet, що вона відкривала цьогорічний Московський МКФ та була у конкурсній програмі Каннського фесту.

Герой фільму дванадцятилітній Цане (Урос Міловановіч) зі своїм дідусем (Алєксандр Берчєк) живуть на віддаленому хуторі. А ще з ними живе корова Цвєтка, що її дідусь, коли передчуває близьких прихід смерти, наказує продати. А на гроші – купити ікону та знайти наречену. Такий заповіт старого!

І, здавалося б, що тут складного! – звісно ж, знайти дівчину та відвоювати її у бандитів, які хочуть запроторити її в сексуальне рабство. Головний бандит, до речі, пан Мікі Манойловіч – хоче побудувати новий Всесвітній торговельний центр (вежі-близнюки) у Сербії.

Власне, у фільму немає нічого нового як для кіна Кустуріци. Ті ж самі балканські музики, та сама абсурдність та курйозність, ті самі типові характери персонажів. Ба навіть певні ситуації повторюються – як то зустріч похоронної та весільної процесій посеред дороги, що їм неможливо розминутися (вже було у «Невидимих дітях»).

За словами самого Кустуріци, „Заповіт” – казка для дорослих. До того і йдеться, ба навіть коли дивишся певні кадри – сприймається: «А потім герой-силач надув компресором негідника, що той аж до стелі підлетів. А як рота відкрив – почав по всій кімнаті літати… мов надувна кулька».

Хтось дорікатиме режисерові за самоповтори й маньєризм. Та більшість зацікавленої публіки не твльки подивиться цю стрічку, а й сміятиметься під час перегляду, радитиме друзям не пропустити й переповідатиме окремі ситуації...Статті

Архів