Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

24.10.2007 16:56

Коротко про головне (К/М на М)

Діма Бондарчук

Протягом двох днів (22-23 жовтня) у кінотеатрі «Київ» було показано 24 стрічки короткометражного конкурсу «Молодости».

Першим демонструвався анімаційний фільм «Престарілі» (Пітер Бейнтон). Так, він добрий і смішний, він певною мірою перегукується з «Матрицею». Його приємно дивитися, та у конкурсній програмі з ігровими стрічками навряд оцінки журі будуть на його користь.

Було іще дві анімаційні роботи. Це «Ковчег» (Ґжеґож Йонкайтіс) – досить якісна комп’ютерна 3D-анімація. Та українська стрічка «На грані» (Артем Сухарєв, Микита Ратников) виконана теж у 3D, що для української анімації помітний технологічний крок уперед. Фільм авдиторією (переважно студентами київських кіновишів) був прийнятий тривалими аплодисментами, та радше з патріотичних почуттів.

У конкурсі Україну представляла ще одна стрічка – «Приблуда» (Валерій Ямбурський), що її глядачі мали змогу бачити на цьогорічному фестивалі «Відкрита ніч». Фільм про відлюдькуватого чоловіка, спокій життя якого порушує безпритульний собака. Спочатку герой хоче позбутися пса, але потім прив’язується до нього і залишає у себе.

Інша категорія короткометражних фільмів, яка теж навряд чи має шанси на перемогу, – комедійні стрічки. Наприклад, «Качковод» (Брайян Генніґан) – сумнівної якости стрічка, що мала показати «безглуздість зірковости в сучасному суспільстві».

«Вторгнення» (Даніель Віртберґ) – про старого досвідченого клептомана та хлопчака, якому немає чим годуввати цуценят і, певно, їсти самому. Між ними розгорається невеличка війна за супермаркет. Обходиться без крови та й без особливого сміху.

Ще одна комедійна стрічка – «Поза грою» (Мая Мартенс). Дівчина закохується у спортивного коментатора та через певний час її починає бісити те, що він секс коментує як і футбольний матч. Все у рамках пристойности і справді дотепно!

Далі ж – метражки драматичні. Гірші, кращі, з іронією та без.

На думку автора (хоча журі не обов’язково думає так само), особливої уваги заслуговують наступні стрічки...

«10:15» (Г’юґо Фелікс Меркадо) – Анна приїжджає додому й у ванній кімнаті знаходить поранену дівчину, яка каже, що не знає, як там опинилася. Через хвилину та сама дівчина дзвонить у двері, а попередня – зникає, власне, як і всі плями крови. Таке собі своєрідне попередження, аби врятувати життя дівчини.

«Все йде до біса» (Івон Керуедан) – режисерка фільму певний час пропрацювала в лікарні й вирішила зафільмувати стрічку про речі, які зазвичай непомітні пацієнтам. Головні герої – прибиральники. Мануель – новачок, і від утилізації біологічних решток у нього дивне в голові коїться. А молода жінка Альма прийшла зробити черговий аборт.

«Татуювання Бенні» (Ліза Марі Ґамлем) – дитячі взаємини часто бувають досить складними. Хтось малює у себе в будиночку на дереві, хтось їздить на мотоциклі по дискотеках. Такими є, відповідно, Альфред та Бенні. Вони здружуються, але Бенні не хоче визнавати цього перед своїми товаришами.

«Дівчисько» (Клодін Наткен) – знову складне життя дітей. Головний герой – Клое. Протягом фільму навіть не поставало питання – дівчина це, чи хлопець. Вона грала у футбол, спілкувалася з хлопцями, не плакала. Та коли у їхній компанії з’являється ще одна дівчина – жіноча ревність показує себе.

«На добраніч, Малік» (Брюно Данан) – фільм про охоронця приватного закладу, куди пускають тільки «білих». Фільм дуже добрий, особливо кінцівка – коли молодший брат читає вірша, якого сам написав, про свого старшого брата Маліка.

«Бабуся» (Ентоні Чен) – останні години прикутої до ліжка Бабусі. Рідні приходять, аби попрощатися з нею. Фільм дуже простий та емоційний.

Нарешті – «Зуб за око» (Eйвінд Ґольмбо «Лосось»), який для автора – в лідерах. Стилістика нагадує недавній «Вавилон» Алехандро Ґонcалеса Іньярріту та менш відому стрічку «11:14» Ґреґа Меркса. Оповідаються декілька історій, що спочатку їх важко пов’язати між собою. Ближче до кінця все стає зрозумілим.

А попереду на фестивалі ще конкурсна програма повнометражних фільмів...Статті

Архів