Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

26.10.2007 17:19

МОЛОДІСТЬ: Дещо про шість конкурсних повнометражок

Діма Бондарчук

Минулих днів іще шість фільмів конкурсної програми повнометражних фільмів «Молодости» було показано у кінотеатрі «Київ»...

«Швидкість породжує забуття» (Арґентина, реж. Марсело Чапсес). Герой фільму – 24-річний Ольмо – живе у вигаданому світі систематизованих спогадів свого батька. Квартира завалена мотлохом з ярликами, що класифікують предмети по датах, перших буквах, потрібності. Ольмо не витримує такого життя і відправляється на пошуки матері. Режисер створив світ змішаних і переплетених реальностей та псевдореальностей. Світ у якому сон, думки, минуле і майбутнє перебувають в одній площині. Стрічка нагадує стиль Мішеля Ґондрі («Наука сну» та «Вічне сяйво чистого розуму») та чимось «Ефект метелика».

«Конєц» (Ґабор Рогоні) – угорський фільм, який створено за всіма голлівудськими кіноканонами. Підстаркувата подружня пара, життя якої змінила смерть єдиної дитини, грабує банк. Вони втікають від спецслужб, а пенсіонери усієї країни висловлюють їм підтримку. Хтось виходить на мітинги, хтось намагається повторити їхній подвиг. У фільмі є динаміка, легкий драматизм і гумор. А ще після перегляду згадується синопсис до нової стрічки братів Коенів, що у ній теж героями мають бути грабіжники у віці.

«Мутум» (Бразилія-Франція, реж. Сандра Коґут) – історія десятилітнього Тьяґо. Власне, саме його очима, через призму його сприйняття глядач бачить світ. Мутум – це віддалений гірський район Бразилії, в якому і відбуваються події: нічого особливого, просто доросле життя – насильство, зради, безнадія.

«Що я знаю про Лолу» (Іспанія-Франція, реж. Хав’єр Ребольйо) – сумнівна історія кохання самотнього хлопця Леона та галасливої іспанки Лоли. Леон, аби урізноманітнити своє відлюдькувате життя, спостерігає за сусідами, а з часом уся його увага поглинається Лолою. Вона шукає роботу, п’є та знайомиться з чоловіками. Він невидимим янголом слідує за нею.

«Монотонність» (реж. Юріс Поскус) – Латвія не особливо вирізняється ігровим кіном та завжди славилася документальною школою. Режисер намагався позбутися «обережности і стриманости», які не давали національній кіноіндустрії розвиватись. У фільмі йдеться про дівчину Ільзу, що їде до великого міста, аби стати актрисою. Проби вона провалює й залишається у своєї двоюрідної сестри, адже гордість не дозволяє їй повернутися додому. Через декілька місяців до неї приїжджає її хлопець. Вони хочуть щось у своєму житті змінити та не знають із чого почати. Режисер використав засоби документального кіна, тож пиятики зняті правдоподібно. Ще у фільмі, як на мене, важко щось відмітити.

«Голтрейн» (Німеччина-Польща, реж. Флоріан Ґааґ) – історія кількох хлопців, які своє життя присвятили мистецтву ґрафіті. Режисер мовить, що фільм про пошук, відповідальність, дружбу та вуличну філософію. Воно, звісно, так, але не в більшій мірі ніж, скажімо, достатньо відомий фільм «Ямакасі». У якому йдеться про команду гімнастів-екстрималів, які грабують багатіїв, аби прооперувати хлопчика. Загалом, динамічне та цікаве кіно для школярів, котрі слухають реп і розмальовують маркерами зошити.

Попереду ще шість фільмів конкурсної програми: «Ванаджа», «Колишній ударник», «Конокради», «Каліфорнійська мрія (Нескінченність)», «Мандри оркестру» та «Жорстокість».Статті

Архів