Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

27.11.2007 17:18

Світова преса про британські фільми: „ Шлях до Ґвантанамо” та „Іріна Палм зробить це краще”

Ознайомтеся з фраґментами з рецензій ще на два фільми VII Фестивалю нового британського кіна, що проходить у Києві в кінотеатрі „Україна”; і далі мандруватиме до Дніпропетровська, Донецька, Львова, Одеси, Харкова, а від січня 2008-го відвідає всі обласні центри України.

ШЛЯХ ДО ҐВАНТАНАМО

ШЛЯХ ДО ҐВАНТАНАМО / THE ROAD TO GUANTANAMO (2006, Велика Британія, 95’). Режисери й сценаристи: Майкл Вінтерботтом, Мет Вайткрос. Оператор: Марсель Зюскінд. Актори: Різ Агмед, Фаргад Гарун, Вакар Сіддікі та Афран Усман.
 
Синопсис:
Досвід одинадцятого вересня змусив США вдатися до всіляких непривабних методів для відвернення можливих терористичних атак. Найконтроверзійніший – це табір у затоці Ґвантанамо на Кубі, призначений для ув’язнення й допиту бійців Аль-Каїди й Талібану, пійманих американськими солдатами. Видатний англійський режисер Майкл Вінтерботтом оповідає правдиву історію молодих британських мусульман, що їх біля двох років тримали на Ґуантанамо без жодної причини. Режисер майстерно поєднує матеріал реальних інтерв’ю з ігровими відтвореннями моторошних тортур, що довелося пережити трьом людям.

**
“Граючи нещасливих молодих британців, непрофесійні актори Різ Агмед, Фаргад Гарун, Вакар Сіддікі та Афран Усман надають своїм персонажам бентежливого реалізму. Оператор Марсель Зюскінд і художник-постановник Марк Діґбі знаходять приголомшливі образи не лише в неймовірних пейзажах і кольорах афганських, пакістанських та іранських локацій, але й у нелюдських відчужених помаранчевих костюмах і чорних капюшонах, що їх змушені вдягати в’язні. Музика Моллі Наймана й Гаррі Ескотта виповнена скорботою аж до фінальних моментів; вона веде й веде глядача своєю трагічною дорогою.”
Дебора Янґ, Variety

**
„Дорога до Ґвантанамо” – це змарнована можливість. Така тема заслуговує на вдумливіший документальний фільм чи докудраму, а не поспіхом накидану суміш з обох”.
Лу Луменік, New York Post

**
 „Цей фільм обов’язково треба подивитися, щоб осягнути сумні істини нашого часу”.
Рут Штейн, San Francisco Chronicle

**
„Це прокляття як Ґвантанамського табору, так і впертости Америки, яка тримає там в’язнів без будь-яких звинувачень”.
Адріан Генніґан, BBC

**
«Дошкульна й захоплива режисура, що проливає світло на темні води «війни з терором». Пекуча демонстрація того, як далеко заблукала наша, начебто, демократична й правоборча частина світу, після 11 вересня».
Брайян Ґібсон, Vue Weekly (Канада)

**
„Потужний фільм. Хай його подивиться кожен американський виборець”.
Майкл Мур
 

ІРІНА ПАЛМ ЗРОБИТЬ ЦЕ КРАЩЕ

ІРІНА ПАЛМ ЗРОБИТЬ ЦЕ КРАЩЕ / IRINA PALM (2006, Бельгія-Німеччина-Люксембурґ-Велика Британія-Франція, 103’). Сценаристи: Мартін Геррен, Філіп Бласбенд. Режисер: Сем Ґарбарскі. Оператор: Крістоф Бокарн. Актори: Маріанна Фейтфул, Мікі Манойловіч, Кевін Бішоп, Шиобен Г’юлетт, Дорка Ґріллес, Дженні Аґуттер, Корі Баркі, Меґ Він-Оуен, С’юзан Гітч, Фліп Вебстер.

Синопсис:
Меґґі (Маріанна Фейтфул), 50-річна вдова, досі вірна своєму небіжчику чоловікові, відчайдушно шукає способу заробити гроші на лікування хворого онука. Після кількох невдалих спроб знайти роботу вона блукає вулицями лондонського Сохо. На дверях розважального закладу під назвою „Сексі-світ” бачить об’яву: „потрібна офіціантка”. Героїня заходить до секс-клубу без жодної підозри щодо пропонованої вакансії і зрештою стає зіркою секс-індустрії. Іріна Палм (Іріна Долоня, Іріна Рука): псевдонім звучить сексуально і позначає спеціалізацію героїні в новій для неї професії. Подвійне життя Меґґі швидко привертає увагу її сусідів-пліткарів; окрім власних моральних дилем, тепер їй доводиться боротися з лицемірством оточення.

**
„В акторській грі Маріанни Фейтфул є спокій, що визначає великих акторів: емоційний магніт, котрий тягне нас досередини їхнього персонажа; це робить фільм достойним і навіть унікальним”.
Ендрю Л. Урбан, Urban Cinefile

**
«Рок-ікона Маріанна Фейтфул грає мишоподібну жінку, яка погоджується працювати в секс-клубі, аби оплатити термінове лікування своєму онукові. Фільм тонально витриманий; сценарій мав би бути смішним, але пересмикування лінз і похмуре освітлення наводять на думку про те, що Сем Ґарбарскі тішить себе ілюзією, буцімто він фільмує тлустий кусень сміливого реалізму з романтичними обертонами. Як не дивно, фільм зірвав міцні аплодисменти на берлінському прес-показі, чим засвідчив, що може добряче прокотитися Європою, хоч англомовна публіка сприймає стрічку на „так собі”.
Леслі Фелперін, Variety

**
„Хоча відверте розкриття теми позбавить фільм молодшої підліткової авдиторії, „Ірина Палм” могла б стати гітом середнього калібру на арт-гаузній арені, з потенціалом переходу до мейнстриму. Поверхово „Іріна Палм” могла б видатися однією з таких собі гіркувато-солодких британських комедій на кшталт „якщо бракує грошей, усе владнає секс”, – як, наприклад, „Повне Монті” / The Full Monty й „Дівчата з календаря” / Calendar Girls. Натомість, співпраця бельгійського сценариста, народженого в Ірані, Філіпа Бласбенда й бельгійського сценариста-режисера просякнута радше континентальним настроєм: персонажів не полишає меланхолія, а делікатний гумор звучить лише тоді, коли це доречно. Ґарбарскі не хоче, аби глядачі сміялися щосекунди, з-поміж жартів у нього виринають особистості з їхніми дилемами; відтак фільм являє собою дивовижно гомінку цілісність”.
Бойд ван Гоен, european-films.net

Підготувала Ірина ЗайцеваСтатті

Архів