Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

21.09.2009 19:33

Харків може втратити культурний осередок національного значення – кінотеатр «БОММЕР»

Наприкінці червня 2009 року Харківська обласна рада прийняла рішення про конкурсний продаж приміщення кінотеатру «БОММЕР». У відповідь на це рішення на початку вересня стартувала громадянська кампанія «Врятувати «БОММЕР», яка ставить за мету зберегти кінотеатр у власності громади.

Кінотеатр «БОММЕР» розпочав свою роботу в 1908 році і є найпершим стаціонарним кінотеатром в Україні. За час свого існування приміщення кінотеатру жодного разу не змінювало свого призначення – там показували фільми навіть під час великих історичних потрясінь, навіть в роки Другої світової війни. Зараз це єдиний культурний центр, в якому харків’яни можуть переглянути некомерційне, інтелектуальне кіно, взяти участь у фестивальних показах найкращих українських та іноземних кінострічок, різноманітних соціальних акціях. До того ж, крім «БОММЕРу» в Харкові більше немає кінозалів, в яких створено умови для інвалідів-візочників.

У 2007 році обласна рада вже вносила приміщення кінотеатру до переліку об’єктів, що підлягають відчуженню, та намагалась його продати, проте громадськість своїми активними діями завадила позбавити Харків центра кіномистецтва національного значення. Але минуло два роки і облрада знову намагається «латати дірки» в бюджеті за рахунок продажу комунального майна.

Навіть з економічної точки зору продаж «БОММЕРа» в період кризи є невигідним. Економічні експерти є одностайними в тому, що в порівнянні з попереднім роком ціни на нерухомість суттєво впали. Отже, у разі продажу кінотеатру до обласного бюджету надійде значно менше коштів, ніж насправді коштує таке приміщення у центрі міста. А новий власник, який зараз може придбати будівлю за заниженою ціною, через 5 років (коли закінчиться термін, протягом якого власник зобов’язаний зберігати профіль діяльности цілісного майнового комплексу кінотеатру) зможе розпоряджатися ласою земельною ділянкою в центрі міста, на якій знаходиться будівля «БОММЕРа». До слова, цим же рішенням облради відчужуються будівлі протитуберкульозного диспансера в середмісті Харкова, онкологічного диспансера, психіатричної лікарні та інші об’єкти. Не потрібно бути фахівцем, щоб зрозуміти – продаж цих об’єктів зараз привабливий лише для покупця і є вкрай невигідним для територіальної громади.

Активісти кампанії «Врятувати «БОММЕР» організували збір підписів на захист «БОММЕРа». Лише за перші дві доби кампанії під відповідною петицією в Інтернеті (http://www.petition.org.ua/?action=view&id=228161) підписалося більше тисячі осіб. За приблизними даними кількість зібраних паперових підписів значно перевищує кількість електронних. Збір підписів відбувається за принципом мережі – будь-хто може завантажити бланк підписного листа з сайту та зібрати підписи в своєму оточенні. Окрім цього, підписи можна залишити в провідних культурних закладах міста, книгарнях, клубах, тощо. Вже направлено звернення до голови облради та підготовлено листи до інших посадових осіб регіону. 17 вересня на одній з центральних площ міста проведено масову творчо-мистецьку акцію протесту. Повну оперативну інформацію про перебіг кампанії, а також про можливості участі в ній можна знайти на офіційному блозі http://bommer-ne-vmer.livejournal.com/.

„Харків має центри для розвитку усіх видів мистецтв: для музики є філармонія, для живопису – низка художніх ґалерей, для літератури – літмузей, для театрального мистецтва –професійні та аматорські театри, а для «найголовнішого з мистецтв» – кінематографа – є лише «БОММЕР». Без цього кінотеатру Харків більше не зможе претендувати на звання культурної столиці України, а країна втратить унікальну частку своєї історії”, – стверджує координатор кампанії «Врятувати «БОММЕР» Євген Демченко.

Продаж кінотеатру обласною владою нагадує ситуацію, коли людина, дійшовши до межі, продає родинні реліквії за мізерну ціну. Але чи має Харків право втратити кінотеатр, який стояв біля витоків кіномистецтва в Україні?

Оргкомітет громадянської кампанії “Врятувати ”БОММЕР”

[email protected]
80664296278
http://bommer-ne-vmer.livejourna...Статті

Архів