Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

08.02.2010 21:00

Вернер Герцоґ. Культура й стиль життя

Йохен Кюртен, Леся Юрченко, "Німецька хвиля"

За 10 днів Берліннського міжнародного кінофестивалю голові його журі, режисеру Вернеру Герцоґу, доведеться передивитися понад два десятки фільмів. Це непросте завдання для людини, яка зазвичай дивиться 2-3 фільми на рік.
 
Вернер Герцоґ просто не має часу на те, щоб дивитися кіно. Занадто багато часу йде в режисера на те, щоб кіно робити. Його називають одним з найпродуктивніших сучасних режисерів. Народився він 1942 року в Мюнхені, виріс у баварській провінції, а нині живе в Лос-Анджелесі.
 
Голлівуд і зірки
Цікаво, що до Америки німецький режисер переїхав у той час, коли його зіркові режисери-земляки Вім Вендерс та Фолькер Шльондорфф навпаки, повернулися на батьківщину. А Герцоґ нині дуже успішний режисер за океаном, знімає великобюджетні фільми з такими зірками, як Крістіан Бейл і Ніколас Кейдж.
 
Вернер Герцоґ взагалі людина, яка традиційно полюбляє дивувати. Одного разу він сказав про свої останні роботи: «Знаєте, я не думаю, що це справді екстремальні фільми. Тут треба бути обережнішим. Як на мене, то набагато екстремальніші – це фільми з Періс Гілтон».
 
Герцоґ ніколи не прагнув того, щоб його фільми називали екстремальними чи взагалі приписували йому якесь одне певне амплуа. Водночас він завжди міг з доброю порцією гумору відповідати на такі спроби узагальнити його творчий доробок.
 
Співпраця з Клаусом Кінскі
Утім, екстремальну складову його кінокартин важко не помітити. Тривалий час Герцоґ дуже активно працював з відомим актором Клаусом Кінскі. Як у їхньому першому спільному проекті «Аґірре, гнів Божий», так і в подальших фільмах Герцоґ і Кінскі створили кінообрази, які ввійшли в історію світового кіна.
 
«Йому колись припишуть особливу роль за його творчість, бо у Веренера Герцоґа є особливий погляд, спрямований частково на інтроспективу, але й на особливий, екстремальний досвід, дослідження того, що важко витримувати, перед чим закривають очі. Але водночас він завжди готовий заглянути в історію, зокрема в історію кіна», – характеризує творчість Герцоґа історик-кінознавець Ульріх Ґреґор.
 
Розрив і документалістика
Загалом у тандемі Герцоґ-Кінскі було створено п'ять геніальних фільмів. Окрім «Аґірре, гнів Божий» ще «Носферату – привид ночі», «Войцек», «Фіцкаральдо» й «Кобра верде». А про свої непрості відносини з геніальним актором Герцоґ пізніше навіть зняв документальний фільм «Мій улюблений ворог». До речі, після гучної сварки з Кінскі німецький режисер упродовж цілого десятиліття взагалі не знімав ігрове кіно, присвятивши себе документалістиці.
 
На минулорічному Венеційському кінофестивалі він представив у конкурсній програмі одразу дві стрічки – документальну й ігрову. Трилер Bad Lieutenant з Ніколас Кейджем вийде в німецький прокат одразу після «Берлінале». А до того часу Вернеру Герцоґу доведеться провести не одну годину перед кіноекраном, керуючи конкурсним журі ювілейного, 60-го Берлінале.
 Статті

Архів