Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

10.02.2011 17:00

Ізабелла Росселіні – багатогранний президент журі Берлінале

Йорг Тажман, Володимир Медяний, «Німецька хвиля»

Журі цьогорічного міжнародного кінофестивалю Берлінале очолила відома італійська актриса й модель Ізабелла Росселіні. Два роки тому вона святкувала в Берліні свій дебют як режисер.
 
Можливо, це й звучить дещо банально й заїжджено, але їй долею було визначено стати акторкою і режисером. Ізабелла Росселіні народилася 1952-го року в Римі в родині відомої шведської актриси Інґрід Берґман та італійського режисера Роберто Росселіні.

Свою, мабуть, найвідомішу роль Ізбелла Росселіні зіграла у фільмі Дейвіда Лінча «Блакитний оксамит», хоча це була її лише друга участь в одному з американських фільмів. У цій стрічці італійська актриса перевтілилася в образ співачки нічного клубу Дороті Валленс, яка стала жертвою шантажу одного психопата. Обох об'єднують садомазохістські зв'язки наповнені обопільною залежністю.

Складна роль
З режисером Дейвідом Лінчем Ізабелла Росселіні познайомилася майже випадково в Нью-Йорку. Спочатку Лінч хотів запропонувати Гелен Міррен знятися в «Блакитному оксамиті», але після тривалої розмови й роздумів він попросив все ж таки Ізабеллу Росселіні ознайомитися зі сценарієм.

Італійській акторці роль сподобалася, але вона розуміла й всю складність цього жіночого образу. «Прочитавши сценарій, я помітила всю його оригінальність. Це сильна річ й образ Дороті Валленс припав мені до душі. Однак я знала, що зіграти її буде нелегко. Тоді я попросила Дейвіда Лінча провести перед початком зйомок ретельну пробу, а не лише якусь десятихвилинку».

Ізабелла Росселіні визнає, що більше ніколи в житті не грала іншої ролі, яка б вимагала такої величезної напруги сил. Дороті Валленс вона представлила як трагічний жіночий образ і люблячу матір, але в жодному разі не як чисту жертву. Дейвід Лінч теж намагався звернути увагу передусім на домінуючі сторони цієї травмованої жінки. І сьогодні через 25 років після виходу стрічки на екрани згадуєш передусім про відмінну гру Ізабелли Росселіні.

Складне кохання
Стосунки цієї італійської актриси з Дейвідом Лінчем не обмежилися лише співпрацею на знімальному майданчику. Певний час вони були парою, а стрічка «Дикі серцем» стала їхньою другою спільною роботою. Ізабелла Росселіні тяжко пережила розлучення з Дейвідом Лінчем. В інтерв'ю виданню Zeit Magazin вона назвала американського режисера «коханням свого життя».

Передусім у європейських роботах Ізабелла Росселіні мала змогу пізніше продемонструвати свою майстерність. 2008-го року в «Коханцях» Джеймса Ґрея вона зіграла єврейську матір.

На режисерській ниві
Свідченням багатогранності таланту Ізабелли Росселіні, яка на зорі своєї професійної кар'єри працювала моделлю, стали її режисерські роботи. Критики схвально зустріли її стрічку Green Porn». Цей фільм складається з низки короткометражок про сексуальне життя комах. Згодом ця оригінальна ідея знайшла продовження в міні-серіалі Seduce Me.

Прем'єрний показ Green Porno відбувся два роки тому на Берлінале. Тепер на цьому поважному кінофестивалі Ізабелла Росселіні, як визнаний знавець американського і європейського кіно, очолила міжнародне журі, яке роздаватиме «Золотих» і «Срібних ведмедів».

На світлині: Ізабелла Росселліні та Дейвід ЛінчСтатті

Архів