Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

30.10.2002 13:29

“Молодість” під знаком Кім Кі Дука

"Укроп"

Все почалося того року, коли фільм “Острів” корейського режисера Кім Кі Дука здійснив революцію в свідомості нашого глядача. Одних тоді ледь не вивернуло прямо в залі, інших охопило марення бодай ще раз відчути “атмосферу Кім Кі Дука”. Цього року дирекція “Молодости” покликала Кім Кі Дука як голову журі фестивалю, із собою він прихопив декілька своїх фільмів. Його всі чекали, його всі інтерв’ювали, його картини всі дивилися, ім’я Кім Кі Дук стало називним.


Східна психологія – інший космос для нас. Шлях до ніжности та спокою пролягає через жорстокість, ненависть і біль. Чого вартий лише корейський суїцид. Жодний європеєць не додумався б ковтати рибальського гачка і кидатися до річки, а жоден “рятівник” не витягував би смертника за волосінь, що тримає гачок. А як вам жіночки-самогубці, що встромляють ці гачечки собі до піхви й власноруч щосили тягнуть за ліску (ще й після цього здатні кохатися)? Тоді “Острів” добряче “полоскотав” зір, а ім’я Кім Кі Дука стало синонімом небаченої жорстокости, випробовування на міцність нервів глядачів і, водночас, красивого поетичного кіна.


Наступні картини “Адреса невідома” та “Поганий хлопець”, демонстровані цього року, доповнили загальне враження. “Адреса невідома” – повернення режисера до свого дитинства. 1970-ті роки. Дія відбувається в невеличкому південнокорейському селищі, де неподалік розміщена американська військова база. Корейці ненавидять американців, американці воюють з уявним ворогом, жінки народжують дітей-напівкровок, діти ненавидять за це своїх матерів. А рисовими полями мандрують листи в нікуди, помічені тавром “адреса невідома”. Історія фільму “Поганий хлопець” закручується навколо дівчини-студентки, що її вподобав хлопець-сутенер. Спіймавши від неї облизня, обманним шляхом і шантажем він втягує її в проституцію і таким чином стає для неї господарем і “визволителем”. У цих фільмах Кім Кі Дук зберіг свій характерний стиль, запропонувавши поглянути на потаємні рани сучасного корейського суспільства, перемішавши людські сподівання та еротизм з розпоротими животами й виколотими очима. Але все-таки не заради епатажу Кім Кі Дук знімає свої фільми. Кожна його робота – поетична притча. Просто мова цієї поезії надто жорстка. Проте так уже режисер сприймає навколишній світ.


Кім Кі Дук – один із засновників нового корейського кіна. В його кінодоробкові 7 видатних фільмів. Сам мистець – скромна і делікатна людина. Дякує і трохи ніяковіє, коли кажуть про його унікальність. Видатними режисерами нашого часу вважає Анджея Жулавського, Міхаеля Ганеке, Еміра Кустуріцу. Впевнений, що успіх матимуть фільми, які зображають життя. На завершення свого спілкування з журналістами пообіцяв, що колись зафільмує стрічку без насильства. Але для цього, мабуть, має змінитися життя.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com