Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно


Статті

14.03.2003 16:09

Нескінченне кіно по-американському(про фільм “Зірвиголова”)

Наталка Конончук

Це дуже патосна історія. В дитинстві герой Бена Еффлека втратив зір. Натомість отримав здатність особливо гостро відчувати звуки, запахи, простір, рухатися, як кішка, дахами будинків і, як кажан, відчувати ніч. А ще Метт Мердок, він же – Зірвиголова, особливо гостро відчуває несправедливість. Тому й стає адвокатом, який захищає лише невинних. Коли ж раптом суд не карає злочинців, він, добропорядний громадянин удень, уночі самостійно вершить правосуддя – карає убивць, ґвалтівників, грабіжників. Є у фільмі, звичайно, і жінка. Така ж сильна, спритна і метка (Дженніфер Ґарнер), як Зірвиголова. Разом вони борються зі всесвітнім злом, а саме з його місцевим утіленням – королем нью-йоркської мафії Вілсоном Фіском (Майкл Кларк Данкен). Справедливість, певна річ, непереможна, але один з героїв-борців має загинути. Вбити Зірвиголову аж ніяк не можна (жодних сумнівів, що автори планують незабаром фільмувати “Зірвиголову-2”), отже, смертний вирок режисер, він же й сценарист, Марк Стівен Джонсон, виносить мужній коханій героя.

Картину знято за серією коміксів одного з найбільших видавців творів цього жанру асоціації Marvel Entertainment Group. Це цілком пояснює все у фільмі. “Зірвиголова” – просто перенесений на екран комікс. З однозначними героями, діалогами-трюїзмами і акробатично красивими, але цілком емоційно холодними бійками-трюками. Здається, режисер просто зібрав докупи всі добре відпрацьовані американським кіном прийоми монтажу, драматургії, акторської гри, спецефектів – і наклав їх на обрану ним же (так само давно і добре відпрацьовану) історію. При цьому Марк Стівен Джонсон був абсолютно щирий і, вкладаючи у вуста Бена Еффлека репліки на кшталт “Чи здатна одна людина змінити світ?”, вірив, що це питання в даному контексті має абсолютну і безсумнівну психологійну глибину і прозвучить як справжнє одкровення. Жодної іронії.

Фільм, вочевидь, мав стати, за задумом авторів, захопливим видовищем із суцільним “драйвом, трешем і екшеном”. Про таку спрямованість свідчить і гучний “драйвовий” саундтрек фільму, і “кліповий” монтаж, і численні спецефекти. Вилилося ж усе це, врешті-решт, у суцільний гучний і досить нудний штапм. Єдиний симпатичний персонаж, як на мене, – це король мафії у виконанні Майкла Кларка Данкена. З усіх героїв лише стосовно нього важко сказати, чи то був режисер щирим, чи то іронійним. Але глядачеві принаймні дали шанс посміхнутися. Інший же злодій, найманий убивця на ім’я Мічений (Колін Фаррелл) чимось нагадує вихідця з пекла у виконанні Ренделла Текс Кобба з “Виховання Арізони”, однак дуже далеко йому до того чудового коенівського персонажу – не той розмах, не той смак, не той контекст.

Загалом краще йти на “Зірвиголову” в доброму настрої. Тоді можна пожартувати з друзями, пожвавити перегляд дотепними коментарями, поїсти поп-корну і попити Кока-Коли. Звичайно, якщо вам не шкода витратити дві години свого часу на безглуздя. І навряд чи ви потім зможете похвалитися, що дивилися новий американський фільм. Ви вже це кіно бачили. І не раз. Його постійно крутять у наших кінотеатрах. Просто з рекламною метою час від часу змінюють назву.Статті

Архів


Новости кино ukrfilm.com