Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Арґумент-Кіно

Статті

14.02.2017 15:30

Слідами політичних звірів

Сергій Тримбач, НСКУ

Зазвичай на Берлінському кінофестивалі чимало фільмів, що досліджують соціум у всіх його проявах. У тому числі й нетрадиційних. Скажімо, у конкурсній стрічці «Фантастична жінка» чилійського режисера Себастьяна Леліо, одного з лідерів рейтингу журналу Screen, де розповідається про молоду жінку, трансвестита.

Сильна стрічка і, відповідно, потужний месидж фільму «Слід звіра» польського режисера Агнешки Холанд. Тут дісталось заледве не усім інституціям, в тому числі католицькій церкві: за потурання тим, чиєю ідеологією є убивство звірів, за людиноцентричну філософію, яка загрожує усьому світові, з людиною включно.


На фото: кадр із фільму «Слід звіра»

А у позаконкурсному фільмі «Дім намісника» індійського режисера Гуріндер Хадха йдеться про події 1947 року – Велика Британія розпочинає процес демонтажу імперії і надсилає лорда Маутбаттена (Х’юдж Бонневіль) для здійснення необхідного реформування. Одначе з цим разом починаються непередбачувані конфлікти, вир яких погрожує Індії неймовірними катаклізмами... Варто й українцям подивитись, та й свої катаклізми нарешті спробувати проаналізувати – бодай на екрані.

Журналістів на Берлінале така кількість, що не завжди потрапляєш на прес-покази – просто не вистачає місць. Ось так пройшов повз мене фільм «Молодий Карл Маркс» Рауля Пека (програма Berlinale Special) – а так кортіло побачити класика, давно вже не траплялось здибатись. Втім, знайома журналістка заспокоїла: «А, фільм того не вартує. Хіба що побачили, як Маркс кохається з Дженні. – Дружиною? – Так! – Ото чоловік правильний – кохається тільки зі своє половинкою. Класик, одним словом».

Ну, а на фільм «Смерть Сталіна» Армандо Януччі я просто не пішов. Біс з ним, зі Сталіним. Якщо вірити авторові журналу Variety – це комічний погляд на події, пов’язані з відходом «вождя всіх народів» у небуття. Ну, пішов і цур йому пек.

А от Путін – інша справа. «Чого росіяни так люблять Путіна? – мав необережність поцікавитись в однієї з московських журналісток. – Люблять?! Звідки ти взяв? – Як же, 87-процентний рейтинг. – Журналістка аж підскочила від обурення: «Ти що, не знаєш, як проводяться ті опитування? Опитали десятьох, шість не побажали нічого говорити, з чотирьох двоє сказали «так». Ото вже й 80 процентів».

І додала: “Путіна справді дехто любить – як телевізійного актора. А владу в цілому росіяни просто ненавидять...”».

Знайома картинка, чи не правда?

Чекаємо на нові екранні одкровення.

БерлінСтатті

Архів