Оr’ANGEL’ove

Фільм Orangelove, що представлений у конкурсній програмі повнометражних фільмів, став дебютною роботою кліпмейкера (95 кліпів з виконавцями російської та української естрад за трохи більше ніж 2 роки) Алана Бадоєва.


Глядач, у переважній своїй більшості, до цієї стрічки ставився дещо упереджено. Мовляв, черговий „народжений революцією фільм”. Усі зіставляли „оранжеве кохання” з „оранжевим (чи то помаранчевим) небом”…а найбільш „обізнані” стверджували, що Orangelove поганий (ориґінальну підбірку епітетів не пропустила б цензура) фільм і лише після ряду наведених фактів визнавали, що то вони думали про „…небо”, а „…кохання” ще й не бачили.
Але упередженість ця не завадила фільму зібрати повну залу, люд зайняв навіть сходи – так й хочеться з гордістю сказати – „Аншлаґ!”.

Якщо ж конкретніше про фільм, то він дійсно вартий уваги (й чи не серед головних претендентів на головну нагороду фестивалю – на мою суб’єктивну думку). Неперевершений візуальний ряд, побудова кадру, щó, безперечно, прийшло до режисера великого кіна Бадоєва від режисера-кліпмейкера Бадоєва. Кожен кадр насичений та відточений, що й створює фільмові атмосферу.
Звук теж на високому рівні, що для українського кінематографа вже само по собі незвично! Хоча гідний звук то радше наслідок доопрацювання його в Празі. Але при тому, за словами самого режисера, саундтрек фільму мінімалістичний. Очевидно з музикою Алан Бадоєв напрацювався при зніманні кліпів, а в кіні віддав перевагу шумам, мелодіям, голосам та їх комбінаціям.


Щодо всієї „оранжевості-помаранчевості” фільму, то це зводиться радше до атмосфери осени. У кадрі – рудоволоса красуня Оля Макєєва, що стала для Алєксєя Чадова чи то найбільшим щастям, чи то найбільшою бідою життя… оранжеве листя та, власне, помаранчі, що являються невід’ємним продуктом раціону закоханих.
OrANGELove – історія кохання в якій автори дещо „погралися в психологію”, що робить її не такою банальною… це історія кожного з глядачів, адже, за словами автора, кожен хто хоч раз кохав, побачить тут частину свого життя.

Діма Бондарчук

Залиште відповідь

Ваш е-мейл не буде опубліковано або зібрано для подальшого використання.