Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

14.07.2006 16:17

"Четверта світова війна" в Кіноклубі Національного університету "Києво-Могилянська Академія"

Четверта світова війна17 липня, о 18-30, в Кіноклубі Національного університету "Києво-Могилянська Академія" (Малий екран – вул. Набережно-хрещатицька, 27, к. 13) відбудеться показ фільму "Четверта світова війна"/Big Noise Film (США, 2004).

"Четверта світова війна" – це війна, яку світовий неолібералізм веде з кожною країною, кожним народом, кожною людиною", – Субкоманданте Маркос.

"Четверта світова війна". Цей термін, що на початку асоціювався з сапатистським рухом та бутнівним мексиканським штатом Чіапас, наразі увійшов в лексикон як правих, так і лівих по всьому світові, включаючи Україну. Ним користуються і націоналісти, і соціалісти, і політичні демагоги, і альтерглобалісти. Фільм знятий відеоактивістами – учасниками протестних рухів в Афганістані, Іраку, Палестині, Арґентині, Мексиці, Південній Африці, Генуї, Квебеці, Південній Кореї та Нью-Йорку, поверне йому первісне значення. Але в той самий час він не дає завершеної картини про всесвітній рух проти економічної глобалізації – тому що нові події, сюжети про які могли б потрапити в цей фільм, відбуваються практично кожного дня.

Фільм зроблено мережею відеоактивістів та груп, що розвивають "тактичні медії" – незалежні медії, що намагаються донести до решти людства інформацію, яка не потрапляє в традиційні ЗМІ або перекручується в них.

Цей фільм стає особливо актуальний сьогодні, коли самміт G8 ("Великої вісімки"), що так критично сприймається людьми по всьому світу, в цьому році відбувається в Росії, а Україна з усіх сил намагається вступити до СОТ (WTO), яку ненавидять всі ліваки Європи, фермери Африки, Південної Америки та Індії, робочі на фабриках Азії.

"Четверта світова війна" – документ сучасного протестного руху, його маніфест та апологія.

Переклад фільму здійснено активістами медіаколективів indyvideo.net та zaraz.org 2004 року.

Вхід вільний.RSS

Кіноклуби

Архів