Національний кінопортал KINOKOLO.UA

Фотобанк

"Вічне світло незаплямованого розуму"

Rambler's Top100

Енциклопедія

"Богдан Ступка, актор"

Народився - с. Куликів, Львівська обл. 1961 - Закінчив студію при Львівському театрі.

КрамницяНовини

Статті

Кіноклуби

01.09.2006 15:59

Презентація книги і фільму "Кіноромани: українські письменники про улюблені фільми" у "Візуальній лабораторії"

Кіноромани: українські письменники про улюблені фільми6 вересня у київському кіноклубі "Візуальна лабораторія" відбудеться перша осіння зустріч, на якій буде презентовано книгу і фільм "Кіноромани: українські письменники про улюблені фільми". Книга виходить першими днями вересня у видавництві KINO-КОЛО. Видання є підсумком однойменного проекту, що розгортався протягом лютого – травня 2006 року в Києві у Державному центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса і що його ініціював кінознавець, керівник кіноклубу "Візуальна лабораторія" Станіслав Сукненко. На зустрічах у центрі ім. Леся Курбаса знані українські письменники представляли свої улюблені фільми.

До книжки "Кіноромани..." увійшли ориґінальні есеї письменників про той чи той фільм, а також тексти, створені на основі письменницьких виступів. Загалом це п’ятнадцять есеїв, автори яких – Марина та Сергій Дяченки, Світлана Поваляєва, Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Марина Меднікова, Лариса Денисенко, Євгенія Кононенко, Леонід Кононович, Марія Матіос, Любко Дереш, Марина Гримич, Андрій Курков, Леся Воронина, Ірен Роздобудько, Наталка Білоцерківець.

Читач ознайомиться з письменницькими біографіями, належним фільмографічним та багатим іконографічним матеріалом, міркуваннями режисерів про власні картини. Свої кіноромани українські письменники водять із фільмами Квентіна Тарантіно, Сергія Параджанова, Джіма Джармуша, Юрія Іллєнка, Федеріко Фелліні, Альфреда Гічкока, Івана Миколайчука, П’єра Паоло Пазоліні, Френсіса Копполи та інших видатних режисерів...

Нагадуємо, що в рубриці "Статті" на нашому порталі можна прочитати матеріал з книги "Кіноромани: українські письменники про улюблені фільми", в якому письменниця Марина Гримич розповідає про "Вавилон ХХ" режисера Івана Миколайчука: "...На запитання, який у мене улюблений фільм, я, не замислюючись, відповіла: "Вавилон ХХ". Чому саме він? Бо це архетипічний фільм, твір, у якому закодовано всю базову інформацію про українців..." Читати далі...

Протягом решти вересневих зустрічей "Візуальна лабораторія" презентує ретроспективний показ фільмів за участи видатної актриси Ромі Шнайдер (1938-1982).

14 вересня у програмі – "Цезар і Розалі"/César et Rosalie (1972, режисер Клод Соте). 21 вересня – "Потяг"/Le train (1974, режисер П’єр Ґраньє-Деферр).

28 вересня – "Головне – кохати"/L'important c'est d'aimer (1975, режисер Анджей Жулавський).

Нагадаємо, що засідання кіноклубу "Візуальна лабораторія" проходять щочетверга (початок о 18-30) у приміщенні Державного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса (вулиця Володимирська, 23-в, тел. 279-47-83). Вхід – 5 гривень.

Специфіка "Візуальної лабораторії" в тому, що вона не лише надає глядачам можливість подивитися рідкісні кінострічки, але й обговорити їх. Фільми в кіноклубі демонструються з відео або з DVD. Вперше засідання кіноклубу "Візуальна лабораторія" відбулося у жовтні 2004 року. "Візуальна лабораторія" є авторським проектом одного з засновників кіноклубного руху в Україні Станіслава Сукненка.RSS

Кіноклуби

Архів